I liga (32): Porażka Sandecji w Suwałkach2016-05-22 01:46:00

W 32. kolejce I ligi piłkarskiej Sandecja przegrała wyjazdowy mecz z Wigrami Suwałki 0-2. Sądeczanie zajmują 9. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów (6 pkt nad strefą spadkową).

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (0-0)

1-0 Kamil Adamek 53

2-0 Kamil Adamek 59

Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin). Żółte kartki: Karankiewicz, Baran (Wigry). Widzów 2050.

WIGRY: Salik - Bartkowski, M. Baran, Karankiewicz, Bogusz - Kądzior, Wichtowski, Atanackovic, Santana (83 Kalinkowski), Kozak - Adamek (83 Zapolnik).

SANDECJA: Gliwa - Szarek, Berezowskyj (65 Słaby), Cseh, G. Baran - Piszczek, Kasprzak (46 Danek), Nather (73 Szczepański), Trochim, Małkowski - Aleksander.

Wigry pokonały Sandecję 2-0. Oba gole strzelił Kamil Adamek. Suwalczanie mieli przewagę od początku meczu, w pierwszej połowie nie zdołali jednak wykorzystać dogodnych sytuacji. Więcej szczęścia mieli w drugiej odsłonie. W 53. minucie Damian Kądzior przymierzył z rzutu wolnego w okienko, bramkarz z trudem sparował piłkę, ale przy dobitce Kamila Adamka był już bezradny. Kilka minut później Adamek odebrał futbolówkę na połowie rywala i pewnie pokonał bramkarza strzelając po ziemi między jego nogami. Goście ożywili się dopiero w końcówce. Najbliżej szczęścia był Wojciech Trochim, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.