II liga (18): Wygrane Puszczy i Okocimskiego2015-11-21 18:27:00

W 18. kolejce II ligi piłkarskiej Puszcza wygrała w Tarnobrzegu z Siarką 1-0, a Okocimski u siebie z Rakowem Częstochowa 3-1.

Okocimski zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli (25 pkt), a Puszcza dziesiąte (24 pkt).

Siarka Tarnobrzeg - Puszcza Niepołomice 0-1 (0-1)

0-1 Dominik Maluga 39

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Suchecki - Ł. Furtak, Stepankow. Czerwona kartka: Przewoźnik (Siarka, 81).

SIARKA: Janowski - Stępień, Waleńcik, Suchecki (72 Korzępa), Kościelny - Koczon (85 Woźniak), Stefanik, Stromecki, Domański, Więcek (65 Przewoźnik) - Martuś (70 Buczek).

PUSZCZA: Sobieszczyk - Ł. Furtak, Lepiarz, Abramowicz, Mikołjaczyk - Maluga (90 Czaja), Kotwica, Sojda (85 Wieczorek), Stepankow (68 Uwakwe), Broź - Gębalski (68 Łączek).

Okocimski Brzesko - Raków Częstochowa 3-1 (2-1)

1-0 Arkadiusz Garzeł 34

1-1 Adrian Klepczyński 36

2-1 Patryk Bryła 40

3-1 Sebastian Janik 90

Sędziował Szymon Lizak (Poznań). Żółte kartki: Białkowski, Janik, Jaworskyj - Kmieć, Cyfert.

OKOCIMSKI: Kozioł - Ślęczka, Garzeł, Lewiński, Kasprzyk, Kurzywilk (62 Maślanka), Jaworskyj, Wojcieszyński, Janik (90 Krówczyński), Białkowski (88 Baran), Bryła (82 Dziadzio).

RAKÓW: Kos - Góra, Klepczyński, Cyfert, Waszkiewicz (82 Pawlusiński), Kmieć (59 Hoferica), Malinowski, Kamiński (76 Wojtyra), Figiel, Okińczyc, Warchoł.

W 34. minucie po dośrodkowaniu z wolnego z prawej strony futbolówka trafiła do Garzeła, który otworzył wynik. Niespełna 2 minuty później było 1-1. Z rzutu rożnego dośrodkował Figiel, a Klepczyński głową pokonał Kozioła. Podopieczni trenera Tomasza Kulawika odpowiedzieli w 40. minucie, kiedy precyzyjnym strzałem popisał się Bryła.

Po przerwie to częstochowianie byli stroną przeważającą. W jednej z akcji dwa razy trafili w słupek i raz w poprzeczkę. W ostatniej minucie płaskim uderzeniem sprzed pola karnego Janik ustalił wynik na 3-1.

Była to pierwsza porażka Rakowa po serii 5 zwycięstw.