IV liga zachodnia (9): Sobota dla gości, Halniakowi nie pomogła zmiana trenera2015-10-03 18:53:00

W sobotę rozegrano sześć meczów 9. kolejki IV ligi zachodniej. Co ciekawe, aż pięć zakończyło się zwycięstwami drużyn przyjezdnych.

Halniak Maków Podhalański doznał piątej porażki z rzędu, tym razem u siebie z Michałowianką 1-2. Gospodarzy prowadził trener Krzysztof  Wądrzyk, który w tygodniu zastąpił Piotra Stacha.

Garbarz  wygrywał w Krakowie z Orłem 2-0 po golach Chodźki, a tuż przed przerwą szansy na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Adrian Sadowski posyłając piłkę z rzutu karnego nad poprzeczką! Po przerwie zespół z Piasków Wielkich odrobił straty i strzelając cztery gole wygrał.

Wiślanie Jaśkowice po 35 minutach prowadzili 3-0 w Kalwarii Zebrzydowskiej, a po przerwie dołożyli jeszcze dwie bramki. Ostatecznie goście zwyciężyli 5-1, a dwa trafienia zaliczył Maciej Wcisło.

Górnik Libiąż jest jedynym zespołem, który w tym sezonie nie wygrał. W sobotę libiążanie ulegli u siebie Iskrze Kielce 0-1 kończąc mecz w dziewiątkę.

Sobotnie wyniki:

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Wiślanie Jaśkowice 1-5 (1-3)

0-1 Marcin Morawski 30

0-2 Grzegorz Labut 34

0-3 Maciej Wcisło 37

1-3 Dariusz Szymoniak 40

1-4 Maciej Wcisło 56

1-5 Konrad Kuliszewski 90+

Sędziowali: Łukasz Łabuzek - Michał Gębala, Sebastian Celarek (KS Chrzanów). Żółte kartki: Mateusz Mlostek, Piotr Świerczyński - Dariusz Pomietło, Krzysztof Radwański.

Halniak Maków Podhalański - Michałowianka Michałowice 1-2 (0-1)

0-1 Daniel Cyganek 40

0-2 Marcin Tutaj 69

1-2 Kamil Dyduch 89

Sędziowali: Jonasz Kita - Bartłomiej Gębala, Maciej Cholewa (KS chrzanów). Żółte kartki: Dawid Marzec, Kamil Mokwiński - Przemysław Jurek, Piotr Rojek, Grzegorz Silczuk.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - Wiślanka Grabie 3-4 (1-1)

3-4 Grzegorz Anioł 90

Sędziowali: Dawid Malczyk - Arkadiusz Marek, Dariusz Zawadziński (KS chrzanów). Żółte kartki: Daniel Żmudka - Grzegorz Anioł, Łukasz Domoń, Tomasz Kalicki, Michał Lebiest, Karol Szelag, Patryk Warylak.

Skawinka Skawina - Jutrzenka Giebułtów 0-1 (0-0)

0-1 Tomasz Kaczor 79

Sędziował Kamil Traczyk (KS Nowy Targ).

Górnik Libiąż - Iskra Klecza 0-1 (0-0)

0-1 Krzysztof Skrzypiec 64

Sędziowali: Grzegorz Mikuła - Piotr Kaleta, Jarosław Lizak (KS Wieliczka). Żółte kartki: Mateusz Domagała, Grzegorz Kmiecik, Jan Pawlak, Łukasz Wierzba. Czerwone kartki: Łukasz Wierzba (35, druga żółta), Jan Pawlak (72, druga żółta). W 35 min usunięty został z ławki rezerwowych - za krytykę pracy sędziów - II trener Górnika, Jacek Dębski.

Orzeł Piaski Wielkie - Garbarz Zembrzyce 4-2 (0-2)

4-2 Adam Wędzony 89
Sędziowali: Jerzy Cetnarowski - Wacław Gargula, Dawid Mituś (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Sławomir Szymacha, Michał Tarabuła, Filip Zelek - Wojciech Klauzner, Łukasz Puda, Adrian Sadowski, Artur Sadowski. Czerwona kartka - Wojciech Klauzner (86, druga żółta).

Sosnowianka Stanisław Dolny - MKS Trzebinia/Siersza 0-3 (0-1)

0-1 Radosław Górka 29

0-2 Marcin Kalinowski 52

0-3 Paweł Piskorz 60

Nowa Proszowianka Proszowice -  Górnik Wieliczka 3-1 (1-1)

0-1 Marcin Szymoniak 13
1-1 Adam Przeniosło 32
2-1 Piotr Wtorek 51
3-1 Piotr Wtorek 90+
Sędziowali: Albert Brudny - Daniel Witek, Michał Powroźnik (KS Tarnów). Żółte kartki: Mariusz Bienias, Adam Przeniosło, Maciej Przeniosło - Konrad cebula, Tomasz Cebula, Jakub Dziedzic, Michał Siwiecki, Bartosz Szcepański. Czerwona kartka - Tomasz Przeniosło (70, faul).