Remis Cracovii w Zabrzu2015-08-30 22:01:00

Cracovia zremisowała w Zabrzu z ostatnim w tabeli Górnikiem 1-1. Po 7 kolejkach piłkarskiej ekstraklasy Pasy są wiceliderem, ale z 6-punktową stratą do Piasta.

Górnik Zabrze - Cracovia 1-1 (0-1)

0-1 Dariusz Zjawiński 42

1-1 Adam Danch 45+1 (głową)

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Sobolewski - Rymaniak, Wójcicki, Budziński. Widzów 5520.

GÓRNIK: Kasprzik - Słodowy, Danch, Szeweluchin, Kosznik - Sobolewski, Grendel (73 Skrzypczak) - Gergel, Kwiek (56 Janota), Madej - Korzym (83 Sadzawicki).

CRACOVIA: Pilarz - Deleu, Sretenovic, Rymaniak, Wójcicki - Dąbrowski, Covilo - Rakels (72 Wdowiak), Budziński, Kapustka (80 Szewczyk) - Zjawiński (46 Jendrisek).

W toczonym w upale meczu pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, a drugi do gości, ale ani jedni, ani drudzy nie wypracowali sytuacji bramkowych. Tak naprawdę zaczęło się dziać w trzecim kwadransie I połowy.

W 31. minucie krakowianie wyszli z kontrą, a finalizujący ją Rakels uderzył z kilkunastu metrów nad poprzeczką. Dwie minuty później piłka znalazła się w bramce Cracovii. Korzym dostał długie podanie, po czym zagrał do Gergela, który strzelił do siatki. Gol nie został uznany, gdyż piłkarz Górnika był na spalonym.

Pasy objęły prowadzenie w 42. minucie. Kapustka zagrał do Zjawińskiego, a ten przymierzył z 17 m precyzyjnie w lewy dolny róg.

Zabrzanie wyrównali w doliczonym czasie pierwszej części gry. Z wolnego z prawej strony Grendel idealnie zacentrował do Dancha, który wygrał powietrzny pojedynek z Deleu i głową z 5 m pokonał Pilarza.

W 52. minucie Cracovia powinna ponownie objąć prowadzenie. Deleu dośrodkował z prawego skrzydła, a nieobstawiony na 8. metrze Kapustka uderzył futbolówkę głową. Sytuacja była z gatunku stuprocentowych, ale Kasprzik uratował gospodarzy od utraty bramki.

W 79. minucie Pasy miały drugą świetną okazję, znów po centrze Deleu. Tym razem z 8 m spudłował Covilo...

W końcówce oba zespoły wydawały się zadowolone z remisu, lecz niewiele brakowało, by wygrali zabrzanie. W 90+3. minucie na dobrej pozycji znalazł się Madej, ale zdążył go zablokować Rymaniak...