Siedem goli Brązowych w sparingu2015-08-01 17:07:00

WIŚLANKA Grabie - GARBARNIA Kraków 0-7 (0-4)

0-4 Tomasz Liput 30

0-5 Michał Górecki 62

0-6 Jakub Wcisło 78

0-7 Amadeusz Bufnal 88

Sędziowali: Szymon Nowak oraz Piotr Ludwik Nowak i Krzysztof Dąbroś (KS Wieliczka).

WIŚLANKA: Mateusz Cieśla (Łukasz Techmański) – Michał Lebiest (46 Piotr Maśnica), Grzegorz Anioł (46 Jakub Kyrcz), Łukasz Górski, Leszek Tarasek – Kacper Sołtys (46 Łukasz Domoń), Dominik Filipowski, Krzysztof Zięba, Konrad Leśniak – Rafał Kmak (46 Bartłomiej Zając), Tomasz Kalicki.

GARBARNIA: Damian Paździor (46 Damian Drzewiecki) – Mateusz Pawłowicz (71 Michał Kozik), Kamil Moskal, Krzysztof Kalemba (71 Radosław Grzesiak), Damian Szymonik (65 Norbert Piszczek) – Piotr Ferens (53 Paweł Oziębło), Łukasz Pietras (75 Amadeusz Bufnal), Patryk Serafin (67 Mariusz Stokłosa), Tomasz Liput (57 Marcin Cygnarowicz) – Michał Górecki (63 Antoni Jaroszyński), Tomasz Ogar (70 Jakub Wcisło).

Na tydzień przed wznowieniem trzecioligowego sezonu Młode Lwy zmierzyły się w grze kontrolnej z trzecią (w ubiegłym sezonie) drużyną IV ligi, Wiślanką. Brązowi zaaplikowali rywalowi - na jego własnym boisku w Grabiu - siedem goli. Po dwa zdobyli Michał Górecki i Tomasz Liput, a po jednym trafieniu zanotowali Amadeusz Bufnal, Patryk Serafin i Jakub Wcisło.

Wynik mogli otworzyć gospodarze, jednak świetna interwencja kapitana Garbarni Krzysztofa Kalemby na linii bramkowej zapobiegła utracie gola. W miarę upływu czasu goście przejmowali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 9. minucie Patryk Serafin precyzyjnym strzałem sprzed szesnastki w samo "okienko" sfinalizował bardzo dobrą akcję Brązowych. W 18. minucie Tomasz Liput po rozegranym rzucie rożnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Mateusza Cieślę. W 28. minucie prostopadłe podanie Tomasza Ogara strzałem z pierwszej piłki zamienił na gola Michał Górecki. W 30. minucie Krzysztof Kalemba długim podaniem idealnie obsłużył Liputa, który ustalił wynik do przerwy. A ten mógł być w pierwszych 45 minutach jeszcze wyższy, bowiem po dwie dobre okazje mieli Ogar i Górecki (w 31. minucie tylko słupek uratował Cieślę od wyciągania piłki z bramki).

W 62. minucie Marcin Cygnarowicz odebrał piłkę jednemu z rywali, gospodarze reklamowali przewinienie zawodnika Garbarni, jednak arbiter uznał, że wszystko odbyło się w ramach przepisów. Paweł Oziębło, wykorzystując konsternację miejscowych, zagrał do Michała Góreckiego, a ten strzałem do pustej bramki podwyższył wynik. W 78. minucie Jakub Wcisło ładnym strzałem pokonał bramkarza Wiślanki. Wynik ustalił Amadeusz Bufnal, który w 88. minucie wpadł z piłką w pole karne i płaskim strzałem pokonał Łukasza Techmańskiego.

Podopieczni trenera Mirosława Hajdy odnieśli wysokie i zasłużone zwycięstwo nad Wiślanką. Garbarnia w pierwszej kolejce trzeciej ligi zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem, Spartą Kazimierza Wielka.

Na koniec istotna informacja dla kibiców Garbarni. Juniorzy, którzy dziś powrócili ze zgrupowania w Straszęcinie, w niedzielę 2 sierpnia rozegrają gry kontrolne z rówieśnikami Polonii Przemyśl (o 10:00 młodsi, o 12:00 starsi, oba spotkania odbędą się na Rydlówce). Natomiast Garbarnia II także w niedzielę 2 sierpnia zmierzy się w sparingu z Zieleńczanką. To spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 18:30 w Zielonkach.