Remisowe derby Krakowa2015-07-24 23:34:00

Derbowy mecz Cracovii z Wisłą zakończył się remisem 1-1. Biała Gwiazda szybko objęła prowadzenie po golu Mączyńskiego. Pasy też szybko wyrównały po tym jak błąd Głowackiego wykorzystał Cetnarski.

2. kolejka piłkarskiej ekstraklasy: Cracovia - Wisła Kraków 1-1 (1-1)

0-1 Krzysztof Mączyński 3

1-1 Mateusz Cetnarski 12

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Dąbrowski, Wójcicki - Boguski, Burliga, Jovic, Głowacki. Widzów 12 933.

CRACOVIA: Pilarz - Deleu, Sretenovic, Polczak, Wołąkiewicz (61 Zjawiński) - Covilo (56 Budziński), Dąbrowski - Wójcicki, Cetnarski, Rakels (80 Diabang) - Jendrisek.

WISŁA: Cierzniak - Jovic, Głowacki, Guzmics, Sadlok (52 Burliga), Mączyński (84 Crivellaro), Uryga - Boguski, Popovic, Cywka - Brożek (80 Jankowski).

Pierwsza połowa stała na bardzo dobrym poziomie - szybkie tempo, wiele akcji i strzałów. Już w 3. minucie było 0-1. Po rzucie rożnym na dalszy słupek, piłkę głową zbił do środka Guzmics, futbolówka odbiła się od Wójcickiego, co wykorzystał Mączyński pakując ją z 6 m do siatki.

Cracovia wyrównała w 12. minucie. Akcję zaczął Sretenovic główkując na środek boiska do Jendriska, który, również głową, przedłużył do przodu. Tam był Głowacki, który tak niefortunnie podał do bramkarza, że piłkę przejął Cetnarski. Wygrał następnie pojedynek sam na sam z Cierzniakiem i strzelił do pustej bramki.

Przewagę optyczną uzyskały Pasy. W 21. minucie z dystansu uderzył Dąbrowski sprawiając kłopoty golkiperowi gości.

Wiślacy też nie próżnowali. Najpierw Brożek był bliski powodzenia, za moment Pilarza próbował zaskoczyć Mączyński.

W 30. minucie Jendrisek z dobrej pozycji główkował tuż nad poprzeczką. Po drugiej stronie szansę miał aktywny Boguski.

W 37. minucie Rakels huknął z 20 m tuż obok prawego słupka. Tuż przed przerwą Cracovia powinna była objąć prowadzenie. Po wrzutce z kornera Covilo w zamieszaniu nieczysto trafił jednak w piłkę, która uderzyła następnie w lewy słupek.

Druga połowa już nie była tak ekscytująca jak pierwsza. Niezłą okazję mieli goście w 68. minucie, ale atakowany przez dwóch obrońców Jovic strzelił zbyt lekko. Pasy miały szansę w 84. minucie, lecz Diabang ją zmarnował. Za chwilę z wolnego uderzył Zjawiński, ale akurat tam gdzie stał Cierzniak. W 90+1. minucie po wrzutce Cetnarskiego z wolnego Guzmics omal nie zdobył głową samobójczego gola. W końcówce Biała Gwiazda nie wykorzystała rzutu wolnego.

Remis jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Dla Cracovii to już jedenasty z rzędu mecz bez porażki!