Cracovia wygrała w Wolbromiu z Banikiem2015-06-27 20:21:00

Piłkarze Cracovii wygrali w meczu sparingowym z Banikiem Ostrawa 3-1. Spotkanie z Czechami odbyło się w Wolbromiu.

CRACOVIA - BANIK OSTRAVA 3-1 (3-0)

1-0 Michal Frydrych 3 (samob.)

2-0 Mateusz Cetnarski 17

3-0 Krzysztof Szewczyk 42

3-1 Manuel Zapata 83

Sędziował Grzegorz Jabłoński z Krakowa.

Cracovia, 1.połowa: Pilarz - Deleu, Rymaniak, Sretenovic, Zejdler, Cetnarski, Dąbrowski, Armiche, Kapustka, Szewczyk, Zjawiński.

Cracovia, 2.połowa: Sandomierski - Zejdler, Rymaniak, Polczak, Król, Diabang, Cetnarski, Budziński, Wdowiak, Jendrisek, Kapustka.

BANIK: Budinsky - Vengrzinek, Frydrych, Kasza, Heleszic, Szichor, Bedecs, De Azevedo, Kukec, Alispahic, Dedic.

Już w 3. minucie padła pierwsza bramka dla Cracovii, Prawą stroną mocno pociągnął Armiche, w zamieszaniu w polu karnym piłka odbiła się od Michala Frydrycha i ku zaskoczeniu bramkarza wpadła do siatki.

Nie minął kwadrans, a już było 2--0. W pole karne wpadł Zjawiński i został sfaulowany przez stopera Banika. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Cetnarski.

Do końca pierwszej połowy dominowali krakowianie. Do udokumentowania tej przewagi doszło w 42. minucie, gdy po podaniu Kapustki do pustej bramki futbolówkę wpakował Szewczyk.

W drugiej połowie wymieniona jedenastka Cracovii skupiła się bardziej na obronie własnej połowy, choć dwukrotnie bliski trafienia był Marcin Budziński. Ożywili się z to Czesi, a efektem była honorowa bramka zdobyta w 83. minucie przez wprowadzonego po przerwie Manuela Zapatę. To było jednak wszystko na co było stać Banika i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Cracovii.