MLJM (10): Prądniczanka pokonała liderującą Garbarnię2015-05-31 13:26:00

TS Wisła Kraków - MKS SMS Kraków 3-0 (3-0)

Sędziował Grzegorz Przybylski (KS Kraków). Bez kartek.

Tarnovia Tarnów - Hutnik Nowa Huta 1-1 (1-1)

1-0 Maciej Smagacz 6

1-1 Jakub Tracz 39

Sędziował Tomasz Sacha (KS Tarnów). Żółte kartki: Marcel Nowak - Emil Zawartka, Damian Serafin. Czerwone kartki: Jakub Broda (Hutnik, 25), Emil Zawartka (Hutnik, 64).

Prądniczanka Kraków - Garbarnia Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Jan Paszkiewicz 68

Sędziowali (bez zarzutu): Robert Marciniak oraz Przemysław Hibner i Piotr Turcza (KS Kraków). Żółta kartka: Jakub Mróz (Garbarnia).

PRĄDNICZANKA: Grzegorz Fundament - Kacper Olkuski, Szymon Staroń, Marcin Dembiński, Maciej Przybyła, Łukasz Paciorek, Kacper Wadowski, Kacper Ochwat, Jan Paszkiewicz, Artur Lechowicz (60 Filip Mielecki), Przemysław Gaweł.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski - Patryk Paczka (55 Szymon Porębski), Bartosz Baran, Mikołaj Pyś, Bartosz Prochownik - Piotr Apostolski (66 Łukasz Lenik), Łukasz Lipowski (73 Kamil Antkiewicz).

Juniorzy młodsi Garbarni doznali drugiej na wiosnę porażki. Przegrana z Prądniczanką sprawiła, że walka o prymat w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych nabrała kolorytu, a spory ciężar gatunkowy będzie miał mecz Brązowych z Wisłą, który odbędzie się na Rydlówce już w środę 3 czerwca o godzinie 18:00.

Młode Lwy mogły rozstrzygnąć spotkanie już przed przerwą, tak się jednak  - mimo kilku okazji - nie stało. W 10. minucie Patryk Paczka obsłużony idealnym podaniem przez Łukasza Kowalskiego przegrał pojedynek z Grzegorzem Fundamentem. W 13. minucie Mikołaj Wiewióra obronił strzał Jana Paszkiewicza. W 25. minucie po ni to strzale, ni dośrodkowaniu Jakuba Mroza Fundament podbił piłkę do góry, a ta dosłownie zatańczyła na poprzeczce. W 30. minucie bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać Mikołajowi Pysiowi. W 34. minucie Mróz ograł obrońcę miejscowych, przymierzył z 25 metrów, jednak Fundament i tym razem potwierdził dobrą formę.

Tuż po przerwie po dograniu Paczki piłkę przejął Bartosz Prochownik, ale i jemu nie było dane pokonać golkipera Prądniczanki. W 49. minucie po akcji tego samego duetu zawodników Garbarni piłka minęła słupek bramki gospodarzy. W 50. minucie Mróz strzelał z rzutu wolnego z 35 metrów, Fundament sparował futbolówkę na korner. W 51. minucie po dwóch kolejnych rzutach rożnych główkowali Kowalski i Pachel, obaj obok celu. W 52. minucie bramkarz Prądniczanki intuicyjnie przerzucił piłkę na rzut rożny po strzale Piotra Apostolskiego.

W 68. minucie Jan Paszkiewicz wykorzystał dośrodkowanie Łukasza Paciorka i zdobył zwycięskiego, jak się okazało, gola dla Prądniczanki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry po dobrym dośrodkowaniu Bartosza Barana przed szansą na wyrównanie stanął Dawid Pachel. Intuicyjna obrona tego strzału przez bramkarza gospodarzy jeszcze raz w tym meczu pokazała, że Prądniczanka jest oparta na solidnym Fundamencie...

Już w przedłużonym przez arbitrów czasie gry kotłowało się raz pod jedną, raz pod drugą bramką. W ostatnich sekundach w roli ratownika wystąpił kapitan Garbarni, Bartosz Gubała, dwukrotnie wybijając piłkę z linii bramkowej.

Niedziela

Sandecja Nowy Sącz - Dunajec Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Tomasz Puch 32 (karny)

2-0 Jakub Brudziński 49

Sędziował Hubert Kożuch (KS Nowy Sącz). Żółta kartka: Arkadiusz Skoczeń (Dunajec).

Zaległy mecz 4. kolejki (27 maja)

Prądniczanka Kraków - Hutnik Nowa Huta 3-3 (1-1)

1-0 Jan Paszkiewicz 19 (karny)

1-1 Bryan Maurer 40

1-2 Marcin Dembiński 46 (samob.)

2-2 Przemysław Gaweł 57

3-2 Jan Paszkiewicz 63

3-3 Szymon Staroń 71 (samob.)

Sędziował Sławomir Radwański (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Ochwat - Emil Zawartka.

II LIGA

28 maja

AS Progres 99 Kraków - Unia Oświęcim 8-0 (6-0)

8-0 Kacper Wolański 77

Sędziował Mariusz Kucia (KS Kraków). Bez kartek.

29 maja

Okocimski Brzesko - MKS Trzebinia-Siersza 2-3 (1-1)

1-0 Rafał Moneta 26

1-1 Krzysztof Kaiser 32

2-1 Rafał Moneta 65

2-2 Norbert Duleba 76

2-3 Kamil Chmielowski 78

Sędziował Mariusz Stolarz (KS Brzesko). Żółte kartki: Krzysztof Kaiser, Przemysław Piskorz (Trzebinia-Siersza).

Sobota

Limanovia Limanowa - AP 21 Kraków 2-1 (1-1)

1-0 Jakub Florek 35

1-1 Dawid Górski 39

2-1 Dawid Mrożek 72

Sędziował Wacław Gargula (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Dawid Górski, Hubert Krusinowski (AP 21).

Krakus Nowa Huta - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3-4 (3-2)

1-0 Dawid Zborowski 12

2-0 Dawid Zborowski 16

2-1 Piotr Nowak 21 (karny)

3-1 Adrian Korneluk 38

3-2 Krzysztof Miroszka 40

3-3 Michał Bobro 72

3-4 Filip Baran 73

Sędziował Paweł Bagan (KS Kraków). Bez kartek.