Strona główna > Sportowa Małopolska
I liga: Niecieczanie wygrali, ale strat nie odrobili2015-04-19 21:05:00

W 26. kolejce I ligi piłkarskiej Termalica Bruk-Bet Nieciecza wygrała z Miedzią Legnica 2-1.

Najgroźniejsi konkurenci w rywalizacji o awans też odnieśli zwycięstwa: Zagłębie Lubin 1-0 nad Olimpią Grudziądz, a Wisła Płock 1-0 nad GKS Tychy. W tabeli prowadzi Zagłębie - 55 pkt przed Wisłą - 54 i Termaliką - 51 pkt.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Miedź Legnica 2-1 (2-0)

1-0 Dawid Plizga 23

2-0 Mateusz Kupczak 28

2-1 Radosław Bartoszewicz 90+1

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Czerwiński, Chomiuk, Pleva - Cierpka (2), Lafrance, Midzierski. Czerwona kartka: Cierpka (50, druga żółta). Widzów 800.

Termalica Bruk-Bet: Nowak – Fryc, Sołdecki, Czerwiński (54 Kopacz), Chomiuk - Jarecki, Pleva (60 Kaczmarczyk), Kupczak, Plizga, Janeczko (78 Kamiński) - Drozdowicz.

Miedź: Budzyński - Mrowiec (30 Bartczak), Lafrance, Midzierski, Woźniczka – Garuch, Bartoszewicz, Cierpka, Labukas, (79 Chrzanowski), Łobodziński - Jorge Kadu (58 Szczepaniak).

W 23. minucie Dawid Plizga strzałem z 7 metrów dał gospodarzom prowadzenie. Pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym piłkę przejął Mateusz Kupczak i uderzył celnie do bramki. W doliczonym czasie honorowego gola dla gości zdobył Radosław Bartoszewicz.