MLJM (3): Tylko Garbarnia bez strat2015-04-20 06:10:00

Tylko Garbarnia Kraków zanotowała 3 zwycięstwa w 3 meczach I ligi MLJM.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 3. kolejka

I LIGA

Sobota

MKS SMS Kraków - TS Wisła Kraków 0-0

Sędziował Sebastian Krasny (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Zacharek - Marcin Jaworski.

Dunajec Nowy Sącz - Sandecja Nowy Sącz 1-0 (1-0)

1-0 Arkadiusz Skoczeń 11

Sędziował Paweł Kupczak (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Arkadiusz Skoczeń, Patryk Łatka, Oskar Obrzut - Mateusz Jurczak, Jakub Brudziński.

Garbarnia Kraków - Prądniczanka Kraków 4-1 (2-0)

1-0 Łukasz Lipowski 27 (głową)

2-0 Adam Jawor 29

3-0 Bartosz Prochownik 65

3-1 Szymon Staroń 78 (karny)

4-1 Adam Jawor 80+2

Sędziowali (wzorowo) Przemysław Hibner oraz Zbigniew Marszałek i Artur Daniel (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Ochwat, Adrian Gil (Prądniczanka).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała (70 Rafał Witaszyk), Jakub Mróz, Dawid Pachel, Kamil Burda (41 Łukasz Kowalski) - Bartosz Prochownik (74 Szymon Porębski), Łukasz Lipowski, Bartosz Baran (68 Kamil Trojan), Mikołaj Pyś (53 Patryk Paczka) - Adam Jawor, Piotr Apostolski (64 Kamil Antkiewicz).

PRĄDNICZANKA: Grzegorz Fundament - Arkadiusz Kmak, Kacper Olkuski, Przemysław Gaweł, Kacper Ochwat (55 Adrian Gil), Marek Spórna, Kacper Wadowski, Marcin Dembiński, Łukasz Paciorek, Jan Paszkiewicz, Kacper Bąbka (70 Szymon Staroń).

W ramach 3. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia pokonała Prądniczankę 4-1. Po trzech dotychczasowych seriach gier Młode Lwy samodzielnie liderują w tabeli, bowiem spotkanie z SMS zremisowała krakowska Wisła.

Przed meczem drużyna Garbarni została nagrodzona przez Małopolski Związek Piłki Nożnej za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej w Biegach Przełajowych na krakowskich Błoniach. Nagrodę w postaci sprzętu sportowego z ramienia Związku wręczał trener Krzysztof Szopa. Również juniorzy starsi przed swoim spotkaniem z Termaliką odebrali z rąk Krzysztofa Szopy nagrodę za zajęcie 3. miejsca.

Kluczem do zwycięstwa nad Prądniczanką były dla podopiecznych trenera Stanisława Śliwy dwa gole zdobyte w odstępie dwóch minut. Mimo wcześniejszych okazji nie udało się pokonać Grzegorza Fundamenta między innymi Mikołajowi Pysiowi (dwukrotnie), Piotrowi Apostolskiemu czy Bartoszowi Prochownikowi. Dopiero akcja z 27. minuty, kiedy po dośrodkowaniu Adama Jawora Łukasz Lipowski musnął głową zagraną w pole karne piłkę, a ta odbiwszy się jeszcze od obrońcy całkowicie zmyliła bramkarza gości, przyniosła gospodarzom prowadzenie.

Garbarze poszli za ciosem i po upływie 120 sekund od zdobycia gola prowadzili już różnicą dwóch bramek. Po koronkowej akcji Bartosza Barana z Lipowskim Jawor strzałem od słupka z około 16 metrów podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 39. minucie Mikołaj Wiewióra obronił strzał zawodnika gości i w zasadzie było to jedyne zagrożenie na jego przedpolu w pierwszej połowie.

Po przerwie Brązowi kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a bardzo solidnego w bramce Fundamenta nie udawało się pokonać między innymi Prochownikowi (dwukrotnie) i Apostolskiemu. Dopiero w 65. minucie po kapitalnej indywidualnej akcji "Proszek" zdobył trzeciego gola dla Garbarni.

W 78. minucie po jednej z nielicznych kontr goście wywalczyli rzut karny, a wapno pewnie wykonał Szymon Staroń. W doliczonym czasie gry  po akcji Kamila Antkiewicza Adam Jawor ustalił końcowy wynik, sam po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Niedziela

Hutnik Nowa Huta - Tarnovia Tarnów 3-1 (2-0)

1-0 Jan Nęciński 35

2-0 Damian Serafin 37

2-1 Marcel Nowak 49 (karny)

3-1 Jan Nęciński 60

Sędziował Grzegorz Jabłoński (KS Kraków). Czerwona kartka: Mateusz Sarat (Tarnovia, 5, akcja ratunkowa).

HUTNIK: Migdał (60 Kawa) - Wiatr, Zawartka (78 Rzeszótko), Broda (68 Maurer), Bielecki - Antolak, Serafin (68 Pojedyniec), Jazgar (72 Błoński), Kaczor (52 Słuszniak) - Nęciński (68 Bobek), Dubiel.

II LIGA

Sobota

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Krakus Nowa Huta 2-0 (2-0)

1-0 Alan Ciombor 22

2-0 Winicjusz Wanicki 33

Sędziował Mateusz Libera (KS Żabno). Żółte kartki: Klaudiusz Woźniak - Jan Bartoszek.

MKS Trzebinia-Siersza - Okocimski Brzesko 1-2 (1-1)

1-0 Patryk Wierzbic 6

1-1 Kamil Socha 30

1-2 Kamil Socha 70

Sędziował Michał Gębala (KS Chrzanów). Żółte kartki: Patryk Wierzbic - Kacper Marek, Tomasz Florek.

Unia Oświęcim - AS Progres 99 Kraków 2-5 (2-3)

2-5 Adrian Grzybek 59

Sędziował Przemysław Greń (KS Oświęcim). Bez kartek.

AP 21 Kraków - Limanovia Limanowa 3-1 (2-1)

1-0 Dawid Górski 14

1-1 Artur Piegza 18

2-1 Daniel Obtułowicz 24

3-1 Olaf Niepokój 75

Sędziował Rafał Ziach (KS Kraków). Żółte kartki: Olaf Niepokój, Patryk Pasek (AP 21).