III liga: Poroniec w pogoni za Sołą i Wisłą2015-04-19 20:37:00

Soła niespodziewanie uległa u siebie KSZO 0-1, ale utrzymała prowadzenie w tabeli mając lepszy bezpośredni bilans od Wisły Sandomierz. Obu rywali goni Poroniec.

III liga małopolsko-świętokrzyska, 24. kolejka:

Sobota

Wisła II Kraków - Unia Tarnów 2-0 (1-0)

1-0 Damian Buras 41

2-0 Mariusz Stępiński 62

Sędziował Mateusz Łosiak. Żółte kartki: Kuczak, Kujawa - Wójcik, Pawlak, Kamiński. Mecz w Myślenicach.

WISŁA II: Zając – Kolanko, Żemło, Kujawa, Szywacz – Buras (75 Marszalik), Lech (65 Gulczyński), Mordec, Stjepanović, Kuczak (69 Furtak) – Stępiński.

UNIA: Lisak – Więcek, Pawlak, Witek, Węgrzyn – Chłoń (67 Zawrzykraj), Tyl (58 Adamski), Hebda, Popiela, Wójcik (78 Kamiński) – Drozdowicz (86 Gałuszka).

Już w 5. minucie krakowianie zagrozili bramce Lisaka za sprawą strzału Burasa z wolnego, jednak piłka po rykoszecie opuściła plac gry. Po raz kolejny bliscy odnotowania trafienia byli gospodarze 12 minut później, ale tym razem futbolówkę po strzale Stępińskiego z ostrego kąta zdołał w ostatniej chwili wybronić golkiper z Tarnowa.

Kolejne minuty upływały pod naporem Wiślaków. Najpierw w 23. minucie płaski strzał Kuczaka odbił Lisak, a następnie Stępiński zmarnował dogodne podanie Lecha. Niebezpiecznie mogło być 9 minut później, kiedy bramkarz Białej Gwiazdy podał piłkę wprost pod nogi zawodnika Unii. Na szczęście dla gospodarzy Zając zdołał się zrehabilitować i wybił futbolówkę na rzut rożny.

Podopieczni trenera Macieja Musiała robili wszystko, aby jeszcze przed przerwą objąć prowadzenie. Wyczyn ten nie udał się Kuczakowi w 33. minucie, gdyż dobrą interwencją popisał się bramkarz tarnowian, lecz niebawem wiślacy stanęli przed szansą zdobycia gola z rzutu karnego, po tym jak gracz Unii zagrał piłkę ręką. Krakowianie nie zmarnowali dogodnej okazji, bezbłędnym wykonawcą jedenastki był Buras.

Po zmianie stron do pracy wzięli się piłkarze Jaskółek. W 46. minucie mocne uderzenie na bramkę Zająca posłał Drozdowicz, ale piłka minimalnie minęła słupek. W odpowiedzi Buras próbował podwyższyć wynik rywalizacji po strzale z rzutu wolnego, lecz na raty piłkę złapał Lisak.

62. minuta przyniosła gospodarzom drugą bramkę. Tym razem ładne dośrodkowanie Szywacza z lewej strony zakończył Stępiński, który skierował futbolówkę do pustej bramki. Wiślacy, mimo dwubramkowej przewagi, nie ustępowali, lecz ani uderzenie Stjepanovica z rzutu wolnego ani strzał popularnego „Stępnia” nie przyniosły kolejnego trafienia.

15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry w sytuacji ratunkowej Żemło faulował Wójcika i sędzia podyktował rzut karny. Goście z Tarnowa nie zdołali jednak wykorzystać jedenastki, piłkę pewnie po strzale Drozdowicza złapał Zając.

Kolejne realne zagrożenie ze strony Unii nadeszło w 80. minucie, ale tym razem Drozdowicz chybił. Świetną interwencję 5 minut później zaprezentował bramkarz Wisły, który nie dał się zaskoczyć Więckowi.

Końcówka należała jednak do Białej Gwiazdy. W 87. minucie futbolówka uderzona przez Marszalika przeszła obok bramki, a strzał Wąsikowskiego 2 minuty później później obronił Lisak.

Poprad Muszyna - Korona II Kielce 0-1 (0-1)

0-1 Marcin Cebula 40

Hutnik Nowa Huta - Wolania Wola Rzędzińska 4-1 (2-1)

0-1 Dominik Cabała 23

1-1 Michał Nawrot 26

2-1 Mateusz Gamrot 33

3-1 Jakub Ochman 79 (karny)

4-1 Krzysztof Świątek 90

Czarni Połaniec - Partyzant Radoszyce 4-1 (0-1)