II liga: Wyjazdowe porażki Okocimskiego i Limanovii2015-03-29 22:58:00

Okocimski doznał klęski w Mielcu, Limanovia przegrała w Kołobrzegu. Zespół z Brzeska zajmuje miejsce na granicy strefy spadkowej, limanowianie są "czerwoną latarnią" II ligi.

II liga piłkarska, 23. kolejka:

Stal Mielec - Okocimski Brzesko 5-1 (3-1)

1-0 Sebastian Głaz 2

2-0 Sebastian Łętocha 12

2-1 Jurij Hłuszko 13

3-1 Krystian Getinger 35

4-1 Bartosz Nowak 51

5-1 Sebastian Łętocha 72

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Getinger, Żubrowski – Jacek. Widzów: 2635 (w tym 65 z Brzeska).

STAL: Libera – Sulewski, Duda, Kościelny, Getinger – Domański (80 Bożek), Żubrowski (86 Nikanowycz), Głaz, Nowak (88 Płatek), Prejs – Łętocha (81 Jankowski).

OKOCIMSKI: Kozioł – Baran, Jacek, Garzeł (59 Ryś), Kasprzyk – Pyciak, Dziadzio (46 Bryła), Guja, Jaworskyj, Białkowski (75 Abubakar) – Hłuszko.

Kotwica Kołobrzeg – Limanovia Szubryt Limanowa 2-0 (2-0)

1-0 Damian Kugiel 31

2-0 Tomasz Rydzak 33

Sędziował Dominik Pasek Dominik (Legnica). Żółte kartki: Soczyński, Rydzak, Strzelecki - Derbich, Tarasenko, Żołądź.

KOTWICA: Folc – Chruściński, Poznański, Danilczyk, Berg (89 Babiarz) – Świechowski, Soczyński, Strzelecki, Kugiel (72 Sochań), Ropiejko (62 Bejuk) – Rydzak (67 Bułka).

LIMANOVIA: Skrzyniarz – Majcher, Kulewicz, Mysiak, Derbich – Atanasov, Poliacek, Koman (40 Żołądź), Pribula, R. Wolsztyński (46 Tarasenko) – Ł. Wolsztyński (65 Grunt).

Spotkanie toczyło się podczas ciągle padającego deszczu, na grząskim i błotnym boisku. Bramki dla Kotwicy padły po kardynalnych błędach obrony gości.

W 31. minucie akcję Berga sfinalizował sprytną przerzutką ponad Skrzyniarzem Kugiel. Za moment było już 2-0. Rydzak, mający dużo swobody na lewej stronie, otrzymał podanie w tempo, wpadł w szesnastkę i trafił po "długi" słupku do siatki. Gospodarze mogli jeszcze powiększyć dorobek bramkowy, jednak Ropiejko zmarnował doskonałe szanse.

Po przerwie miejscowi utrzymali korzystny wynik, dzięki poprawnie grającej defensywie. Limanovia mogła wrócić do gry, jednak nie wykorzystała ani rzutów wolnych z dogodnej pozycji, ani potężnego zamieszania w szesnastce.