Strona główna > Sportowa Małopolska
KO II Kraków: Remis Podgórza ze Skawinką, 4 gole Michał Góreckiego dla Brązowych2015-03-29 19:05:00

Klasa okręgowa Kraków II, 14. kolejka:

Sobota

Podgórze Kraków - Skawinka Skawina 1-1 (0-0)

0-1 Piotr Bagnicki 68

1-1 Tomasz Matoga 70

Sędziował Paweł Sikora (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Muskalski, Marcin Wiater - Krzysztof Pachacz.

Goście lepiej operowali piłką, ale poza uderzeniami Bagnickiego oraz trafieniem Pachacza z rzutu rożnego w spojenie nie mogli nic wskórać pod polem karnym krakowskiego zespołu.

Drużyna Grzegorza Patera używała prostych środków, bardzo często posyłając długie piłki w kierunku napastników. Snajperzy gospodarzy dopiero w 37. minucie pierwszy raz zmusili do wysiłku bramkarza Skawinki, który obronił uderzenie Ochałka. Chwilkę później golkiper znów wygrał pojedynek z Ochałkiem, tym razem na raty.

W drugiej części spotkania więcej zagrożenia zaczęli stwarzać przyjezdni. Częściej atakowali prawym skrzydłem, zapominając o grającym na lewej stronie Basiście. W 68. minucie skrzydłowy Skawinki doczekał się swojej szansy i po minięciu rywala dograł w pole karne do Bagnickiego, który mocnym strzałem trafił do siatki.

Radość lidera nie trwała jednak zbyt długo. 120 sekund później drużyna Podgórza zdołała wyrównać dzięki bramce Matogi, który na raty zwieńczył dośrodkowanie Wiatra z rzutu wolnego.

Gospodarze mieli później dwie okazje, ale Matoga nie zdołał posłać futbolówki do siatki. Swoją szansę mieli także gracze ze Skawiny, ale w polu karnym nie było nikogo kto mógłby wykończyć akcję Danaja.

Pozowianka Pozowice - Lotnik Kryspinów 0-3 (0-1)

0-1 Marcin Ryś 39

0-2 Marcin Ryś 68

0-3 Patryk Konik 74

Sędziował Jakub Pieprzyk (KS Kraków). Żółte kartki: Kasjusz Piwowarczyk, Tomasz Wyroba (Pozowianka). Czerwona kartka: Dominik Kominiak (Pozowianka, 68, niesportowe zachowanie). Mecz w Skawinie.

Prokocim Kraków - AP Kmita Zabierzów 0-1 (0-0)

0-1 Dawid Stygar 77

Sędziował Piotr Mucha (KS Kraków). Żółte kartki: Tomasz Wojdyła, Kamil Wąsik - Jan Kowalik, Dariusz Kuźma, Patryk Szostak. Widzów 150.

PROKOCIM: Wójtowicz – Stankiewicz, Bąk (46 Wąsik), Dolczak, Zawada – Wojdyła (88 Łobodziński), Piotr Sierant (77 Kaczorowski), Olszański, Wójcik - M. Marut, K. Sierant.

AP KMITA: Herdzik – Popowicz, Szostak, Świerk, Kowalik – Kuźma, Więckowski, Skotnicki, Wysokiński - Stygar, Barnaś.

Przez 25 minut gra toczyła się w środku pola, brakowało spięć podbramkowych. Wreszcie K. Sierant dwukrotnie uderzył z rzutów wolnych, ale na posterunku był Herdzik. Z kolei po dośrodkowaniu K. Sieranta Wójcik minął się z piłką. Goście odpowiedzieli akcją po której sam na sam z Wójtowiczem znalazł się Więckowski, lecz górą był bramkarz Prokocimia, podobnie jak przy uderzeniu Kuźmy z wolnego.

Po przerwie gra się ożywiła. Kolejarze nadal byli nieskuteczni, a goście regulowali celowniki. Jeszcze w 65. minucie Kowalik i Popowicz trafiali w poprzeczkę, ale już w 77. minucie Stygar przymierzył nieco niżej i zdobył zwycięską bramkę dla zabierzowian.

Niedziela

Garbarnia II Kraków - Sokół Kocmyrzów 5-2 (2-0)

5-2 Michał Górecki 90+2

Sędziowali (dobrze): Artur Kijak oraz Jarosław Mikołajewski i Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółta kartka: Sławomir Zygmunt (Garbarnia II).

GARBARNIA II: Jakub Sypniewski - Damian Szymonik (46 Anthony Schacherer), Sławomir Zygmunt, Artur Krzeszowiak, Jan Zygmunt - Jakub Górecki, Łukasz Pietras (55 Jan Barabasz), Tomasz Kalicki, Michał Górecki - Amadeusz Bufnal ((82 Dawid Palej), Jakub Wcisło (70 Krystian Żakowicz).

SOKÓŁ: Sebastian Juszczyk - Sebastian Jagła, Łukasz Baś, Daniel Zimny, Michał Nowak, Mateusz Hałat (80 Paweł Brak), Jarosław Urbaniec, Łukasz Gamrot (63 Kamil Sznajder), Andrij Pishchevskyi (86 Robert Smyrak), Jarosław  Krzyk (46 Daniel Smętek), Paweł Zawrzykraj.

Jesienią w Kocmyrzowie Młode Lwy wygrały z Sokołem 2-1 i tamto zwycięstwo z pewnością można było nazwać szczęśliwym. Rywale bowiem nadawali ton grze, a ich napastnik Paweł Zawrzykraj trzykrotnie trafiał w słupek. W niedzielnym rewanżu na Rydlówce Garbarnia II pokonała gości 5-2, a role na boisku - w stosunku do jesiennego spotkania - zostały przydzielone zgoła odmiennie.

Gospodarze od początku narzucili rywalom swój styl gry, a dzięki temu, że kilku zawodników Sokoła ma za sobą bogatą piłkarską kartę, mecz stał na dobrym poziomie. Wzmocnienie podopiecznych trenera Stanisława Śliwy piłkarzami z kadry pierwszego zespołu stawiało Brązowych w roli faworyta. Pełne zaangażowanie Sypniewskiego, Szymonika, braci Góreckich, Pietrasa, Kalickiego i Wcisły w mecz drugiej drużyny było kluczem do wysokiego zwycięstwa.

Pomiędzy 27. a 30. minutą Michał Górecki po akcjach Łukasza Pietrasa "rozmontował" obronę gości i Garbarnia schodziła na przerwę z dwoma golami zaliczki. Zwłaszcza drugi gol, po którym piłka odbiła się od lewego słupka i wpadła do bramki tuż przy prawym, wzbudził aplauz obserwatorów. W 54. minucie gospodarze prowadzili już 3-0, Michał Górecki po raz trzeci wpisał się na listę strzelców.

W 62. minucie Paweł Zawrzykraj trafił w poprzeczkę, a minutę później piłkę do siatki skierował Mateusz Hałat.

W 68. minucie w podbramkowym zamieszaniu w polu karnym przez dwóch obrońców przedarł się Artur Krzeszowiak i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W 86. minucie bliski zdobycia gola dla gości był były zawodnik Garbarni Paweł Brak, ale trafił w poprzeczkę. Już w doliczonym czasie gry Brak w swoim stylu, ładnym uderzeniem zza pola karnego, dopiął swego. Ale ostatni akcent należał do gospodarzy: po akcji braci Góreckich Michał skorzystał z podania Jakuba i ustalił ostateczny rezultat.

Goście, mimo że nie zagrali złego meczu, musieli przełknąć gorycz wysokiej porażki. "Zagraliście dziś dla nas po prostu za dobrze" - skwitował jeden z członków sztabu Sokoła, opuszczając Rydlówkę.

Kaszowianka Kaszów - Liszczanka Liszki 3-0 (1-0)

1-0 Tomasz Grzesiak 12

2-0 Tomasz Armatys 53

3-0 Paweł Grzesiak 60

Sędziował Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Piotr Pyla, Kamil Kucabiński - Adrian Piechówka.

Złomex Branice - Piast Wołowice 1-4 (1-2)

0-1 Konrad łęcki 2

0-2 Konrad Łęcki 7

1-2 Diouf Cheikh Ahmed Tidiane 29

1-3 Rafał Tomczak 57

1-4 Jakub Kurzeja 71

Sędziował Rafał Pąchalski (KS Kraków). Żółte kartkiL Emanuel Kuziel (2), Marcin Perlik, Mariusz Blicharski, Przemysław Kalisz - Jakub Kurzeja, Daniel Morawski. Czerwona kartka: Emanuel Kuziel (55, druga żółta).