II liga: Puszcza lepsza od pogromców Cracovii2015-03-28 22:04:00

Puszcza Niepołomice wygrała w 23. kolejce II ligi piłkarskiej z Błękitnymi Stargard Szczeciński 2-1. Pokonani to niedawni pogromcy Cracovii w Pucharze Polski.

Puszcza Niepołomice - Błękitni Stargard Szczeciński 2-1 (1-1)

1-0 Adrian Gębalski 14

1-1 Sebastian Inczewski 44

2-1 Adrian Gębalski 82

Sędziował Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Napierała, Lepiarz – Kotłowski, Liśkiewicz. Widzów 397.

PUSZCZA: Staniszewski – Cichy, Lepiarz, Napierała, Mikołajczyk – Madejski (43 Lampart), Gawęcki, Strózik (53 Uwakwe), Gębalski, Zaremba (66 Maluga) – Stepankow.

BŁĘKITNI: Budnik – Kosakiewicz (46 Piskorz), Liśkiewicz, Baranowski, Kotłowski – Więcek (53 Wiśniewski), Flis, Fijałkowski, Zdunek, Gutowski (46 Poczobut) – Inczewski (68 Zieliński).

Prowadzenie dał Puszczy Adrian Gębalski. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Po strzelonej bramce gospodarze panowali nad boiskowymi wydarzeniami. Raz po raz składne akcje kończyły się groźnymi strzałami. Czynili to m.in. Gawęcki i Madejski.

I kiedy wydawało się, że kolejna bramka jest kwestią czasu … Błękitni wyrównali. Dał o sobie instynkt strzelecki Inczewskiego, który nie dał szans Staniszewskiemu.

Druga połowa nie była już tak składna i interesująca jak pierwsza. Widać było, że jedna bramka może przesądzić o losach rywalizacji. Ważnym momentem była decyzja trenera Łukasza Gorszkowa o wprowadzeniu na murawę Longinusa Uwakwe. Zawodnik rodem z Nigerii świetnie poukładał grę w środku pola i stał się motorem napędowym kolejnych ataków Puszczy.

Dobrze grający gospodarze dopięli swego w 84 minucie. Po rzucie rożnym niepewnie interweniował Budnik, co skrzętnie wykorzystał Gębalski trafiając na 2-1.

Puszcza wygrała pierwszy mecz na nowym stadionie i przedłużyła swoją serię bez porażki w 2015 roku. Niepołomiczanie zajmują 14. miejsce w tabeli.