Strona główna > Sportowa Małopolska
Makroliga JM (2): AS Progres zdobył Rzeszów, a Cracovia Łęczną2015-03-29 17:50:00

AS Progres Kraków zanotował drugie zwycięstwo w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Po wygranej z Motorem 3-0, dziś podopieczni trenera Krzysztofa Lipeckiego pokonali na wyjeździe Resovię aż 4-0. Cracovia zwyciężyła w Łęcznej 2-1.

0-4 Damian Stąpała 78

Sędziował Witold Kwaśny (KS Dębica). Żółta kartka: Mateusz Micał (Resovia).

AS PROGRES: Bereta  (50 Dykas ) - Gądek (77 Peterka), Pasionek, Sikora (72 Stąpała), Górecki, Pietrzyk (50 Kurek), Zawadzki, Szcząber (69 Musiał), Hajduk, Linca (41 Chmielowski), Słomka (63 Radwanek).

W 23. minucie rzut wolny z ok. 30 m wykonywał Dominik Zawadzki. Piłkę, mocno uderzoną w kierunku bramki, trącił głową Łukasz Sikora, a ta wpadła do siatki obok zupełnie zaskoczonego bramkarza Resovii. Na 2-0 prowadzenie Progresu podwyższył Szymon Hajduk w 33. minucie. Chwilę po wznowieniu gry w II połowie wprowadzony w przerwie Marcin Chmielowski uderzył z 16 metrów tuż przy słupku bramki i Progres prowadził już 3-0. .Wynik w 78. minucie ustalił Damian Stąpała, wykańczając akcję sam na sam z bramkarzem.

SM

Górnik SA Łęczna - Cracovia 1-2 (1-0)

1-0 Adam Kędzierski 26

1-1 Bartłomiej Tymoszuk 63

1-2 Dariusz Żaba 80

Sędziował Grzegorz Pożarowszczyk (KS Lublin). Żółte kartki: Bartosz Jabłoński - Filip Sroka, Bartłomiej Tymoszuk.

CRACOVIA: Sendorek - Barnaś, Pieprzyca, Pestka, Mik - Szczepański (45 Tymoszuk), Dara, Żaba - Malinowski (45 Gawle), Buraczek (65 Wiśniewski, 80 Łucka), Sroka (60 Pietrzyk).

- Pierwsza połowa to dużo nerwowości w akcjach ofensywnych w naszym wykonaniu. To były bardziej szachy. Przeciwnik miał jedną sytuację i zamienił ją na bramkę. My mieliśmy dwie, w tym jedną do pustej bramki. Niestety, nie wykorzystaliśmy żadnej. W drugiej połowie nasza przewaga była dość wyraźna, przeciwnik ograniczał się do kontr. Poza dwoma okazjami bramkowymi mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji. To był mecz, który pokazał, że wracamy na właściwe tory, zagraliśmy lepiej niż tydzień temu ze Stalą Mielec - powiedział trener Pasów, Krzysztof Krok.

Niedziela

KSZO Junior Ostrowiec Św. - Stal Mielec 1-1 (1-1)

1-0 Jakub Praga 9

1-1 Mateusz Czyżycki 17

Sędziował Damian Muchacki (KS ŚZPN). Żółte kartki: Kamil Niekurzak (2), Kacper Ziółkowski - Dawid Stypa, Kamil Wierzchowiec, Piotr Małek, Piotr Łazarz. Czerwona kartka: Kamil Niekurzak (60, druga żółta).

PN Motor Lublin - Korona SA Kielce 0-1 (0-1)

0-1 Kamil Koszela 38

Sędziował Radosław Wąsik (KS Lublin). Żółte kartki: Krzysztof Jaśkiewicz - Krystian Sornat.