I liga: Porażka niecieczan, wygrana sądeczan2015-03-28 19:36:00

Aspirująca do ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała wyjazdowy mecz z broniącym się przed spadkiem GKS-em Tychy 0-1. Sandecja pokonała Flotę Świnoujście 1-0 i zajmuje 12. miejsce.

Po 23 kolejkach liderem jest Zagłębie Lubin (0-0 z Pogonią Siedlce), z 1 punktem przewagi nad Termaliką i Wisłą Płock (1-0 w Katowicach).

I liga piłkarska, 23. kolejka:

GKS Tychy – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Bąk 62 (karny)

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Kosiec - Czerwiński. Mecz w Jaworznie, widzów 400.

GKS: Przyrowski - Wawrzynkiewicz, Gieraga, Omic, Radzewicz - Wodecki (80 Szczęsny), Kosiec, Grzeszczyk, Bąk, Janik (57 Mączyński) - Kowalczyk (88 Dymowski).

Termalica Bruk-Bet: Nowak - Jarecki, Czerwiński, Kopacz, Fryc - Biskup (68 Foszmańczyk), Sołdecki (68 Pleva), Kupczak, Plizga, Włodyka (76 Janeczko) - Drozdowicz.

Zwycięskiego gola dla tyszan strzelił Jakub Bąk, z karnego, podyktowanego za faul na nim samym.

Sandecja Nowy Sącz - Flota Świnoujście 1-0 (1-0)

1-0 Dawid Szufryn 21

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Ella Ken, Szczepański, Szufryn, Słaby - Opałacz, Nwaogu, Margol. Widzów 700.

SANDECJA: Radliński - Szczepański (58 Urban), Szufryn, Szarek, Słaby - Dudzic (57 Sobotka), Bartków, Nather, Ella Ken, Bębenek (90 Kuźma) - Fałowski.

FLOTA: Sapela - Sołowiej, Opałacz, Kocot - Kort, Margol, Niewiada (65 Bujok), Lisowski (82 Daniel), Brud, Reca -Nwaogu.

Skromnym, jednobramkowym zwycięstwem zakończył się mecz Sandecji z Flotą. Bramkę na wagę 3 punktów dla biało-czarnych zdobył w 21. minucie wracający do składu obrońca Dawid Szufryn (głową, po wrzutce Bębenka z wolnego).

Mimo że gra sądeczan nie zachwycała, to zwycięstwo mogło być wyższe. Fabian Fałowski nie trafił w 60. minucie z rzutu karnego (faul Margola na nim), w dwóch sytuacjach niewiele do szczęścia zabrakło Armandowi Ella Kenowi.