MLJS (14): Hutnik utrzymuje 8-punktową przewagę, Garbarzy powtórka z jesieni2015-03-29 19:24:00

Rozpoczęła się runda wiosenna w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Czołowa czwórka wygrała swoje mecze, nadal więc Hutnik Nowa Huta lideruje z 8-punktową przewagą.

Małopolska Liga Juniorów Starszych, 14. kolejka:

Sobota

Limanovia Limanowa - Górnik Wieliczka 2-2 (1-2)

0-1 Dawid Pilch 7

0-2 Filip Jasiołek 9

1-2 Mateusz Król 20

2-2 Sławomir Porębski 53

Sędziowała Sylwia Biernat (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Piszczek - Amadeusz Łabuński, Łukasz Górski, Przemysław Grochal, Dawid Smbatyan.

Ze względu na zły stan boiska w Limanowej mecz odbył się na boisku Górnika Wieliczka; gospodarzem była Limanovia.

Dunajec Nowy Sącz - MKS SMS Kraków 1-1 (0-0)

1-0 Dawid Rosiek 65

1-1 Grzegorz Labut 70 (karny)

Sędziował Krzysztof Olchawa (KS Nowy Sącz). Bez kartek. Mecz na boisku LKS Zawada.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 0-2 (0-0)

0-1 Maciej Nowak 50

0-2 Jakub Potoniec 88

Sędziował Michał Górka (KS Tarnów). Żółte kartki: Radosław Kabała, Kacper Pietrek (2), Adrian Kopeć, Jakub Nowaczkiewicz - Dawid Potoniec, Konrad Kociołek, Maciej Nowak, Marcin Wawruszczak. Czerwona kartka: Kacper Pietrek (45, dwie żółte).

Niedziela

Hutnik Nowa Huta - Soła Oświęcim 4-2 (2-0)

1-0 Grzegorz Silczuk 15

2-0 Piotr Filipek 43

3-0 Hubert Pachowicz 60

3-1 Kamil Kotyza 75

3-2 Jakub Scąber 80

4-2 Kacper Ziemianek 90+1

Sędziował Robert Marciniak (KS Kraków). Żółta kartka: Arkadiusz Ryś (Soła).

Unia Tarnów - Puszcza Niepołomice 3-2 (1-0)

1-0 Adrian Wajs 14

1-1 Kamil Natkaniec 52

2-1 Mateusz Banach 63

3-1 Igor Ślęzak 81

3-2 Daniel Sowiński 83 (karny)

Sędziował Sebastian Wiśniowski (KS Tarnów). Żółte kartki: Konrad Gut, Daniel Niemiec, Karol Dybowski - Bartłomiej Kudelski.

Garbarnia Kraków - Glinik Gorlice 4-0 (2-0)

1-0 Wojciech Waś 27

2-0 Wojciech Głuchaczka 43

3-0 Mateusz Przesławski 76

4-0 Szymon Palczewski 89

Sędziowali (dobrze): Grzegorz Przybylski oraz Bartosz Pałetko i Artur Daniel (KS Kraków). Żółta kartka: Wojciech Waś (Garbarnia).

GARBARNIA: Mikołaj Kohlbrenner - Robert Łatka, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk, Antoni Jaroszyński - Marcin Szczurek (78 Mateusz Ciesielski), Wojciech Głuchaczka (65 Michał Susuł), Michał Kozik (84 Szymon Palczewski), Patryk Szeląg (60 Mateusz Przesławski) - Adam Barcik, Wojciech Waś (46 Adam Tomaszewski).

GLINIK: Bartłomiej Janik - Tomasz Wiklowski, Tomasz Obrzut, Kamil Warcholik, Dawid Berkowicz, Kamil Pawłowski, Dawid Piecuch, Kacper Kukla, Mateusz Stępień, Szymon Sarnecki, Łukasz Skoczek.

W wiosennej premierze juniorzy starsi Garbarni pokonali na Rydlówce gorlickiego Glinika 4-0, powtarzając jesienny wynik z boiska rywala. Biorąc pod uwagę fakt, że gorliczanie przyjechali do Krakowa w jedenastoosobowym składzie i z sześcioma - przynajmniej rocznikowo - juniorami młodszymi, nie mogło być inaczej. Ale też goście długo nie dawali się Młodym Lwom "napocząć"...

Zdecydowana przewaga Brązowych w polu znalazła odzwierciedlenie w wyniku dopiero w 27. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Antoniego Jaroszyńskiego, w podbramkowym zamieszaniu Wojciech Waś strzałem z półobrotu wyprowadził Garbarnię na prowadzenie. Na dwie minuty przed przerwą po rzucie rożnym wykonanym przez Jaroszyńskiego głową przedłużył piłkę Adam Barcik, a Wojciech Głuchaczka celnym uderzeniem sprawił sobie prezent na osiemnaste urodziny.

W 76. minucie po akcji Karola Jędrzejczyka, który podciągnął lewym skrzydłem do linii końcowej i wycofał piłkę, Mateusz Przesławski strzałem z ostrego kąta zdobył trzeciego gola. Dwie minuty wcześniej po rzucie rożnym Michała Kozika futbolówka otarła się o poprzeczkę i wyszła poza boisko.

W 89. minucie po koronkowej akcji Mateusza Ciesielskiego z Michałem Susułem mocno naciskany przez obrońcę Szymon Palczewski ustalił końcowy wynik. Akcja przeprowadzona przez trzech zawodników wprowadzonych na boisko w końcowych fragmentach spotkania potwierdziła "trenerski nos" szkoleniowca Młodych Lwów, Roberta Włodarza.

Glinik praktycznie przez całe spotkanie poświęcał czas na rozbijanie akcji gospodarzy, stąd nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia goli. W 34. minucie, w zasadzie po jedynej groźnej sytuacji gości, którą finalizował Łukasz Skoczek, pewną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo Mikołaj Kohlbrenner. Za to jego vis a vis w bramce, Bartłomiej Janik, miał pełne ręce roboty i dzięki jego dobrej postawie pomiędzy słupkami gorliczanie zawdzięczają utratę tylko czterech goli.