Porażka wiślaczek w Pradze2014-11-19 21:13:00

Po euroligowych zwycięstwach nad Good Angels Koszyce i Dynamo Kursk dziś Wisła Can-Pack Kraków przegrała na wyjeździe z ZVVZ USK Praga 66-67.

ZVVZ USK Praga – Wisła Can-Pack Kraków 67-66 (16-10, 18-20, 14-22, 19-14)

USK Praga: Eva Viteckova 18, Sonja Petrovic 17, Kia Vaughn 13, Katerina Elhotova 8, Laia Palau 4, Jana Vesela 2, Ilona Burgrova 2, Noel Quinn 3, Alena Hanusova 0, Lenka Bartakova 0, Tereza Vyoralova 0, Ivana Matovic 0.

Wisła Can-Pack: Farhiya Abdi 13, Alexandria Quigley 13, Gintare Petronyte 13, Jantel Lavender 10, Courtney Vandersloot 9, Cristina Ouvina 6, Justyna Żurowska-Cegielska 2, Angelika Ostasiewicz 0, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Agnieszka Skobel 0.

Środowy pojedynek w Pradze lepiej rozpoczęły gospodynie, które pierwszą kwartę po rzutach Viteckovej i Vaughn zakończyły sześciopunktowym prowadzeniem (16-10). W drugiej ćwiartce gra krakowskiej Wisły uległa zmianie, dzięki czemu mistrzyniom Polski udało się odrobić dwa „oczka”. Do przerwy Praga prowadziła 34-30.

Po zmianie stron krakowianki nabrały wiatru w żagle, poprawa gry obronnej w połączeniu z błędami miejscowych dały Białej Gwiieździe czteropunktowe prowadzenie. Po 30 minutach gry Wisła wygrywała 52-48. W ostatniej kwarcie wszystko wskazywało no to, iż wiślaczki „dowiozą” przewagę do końcowej syreny. Niestety, tak się nie stało, nieskutecznie wykonne rzuty wolne oddane tuż przed zakończeniem meczu przesądziły o pierwszej w tym sezonie porażce.

3. kolejka Euroligi Kobiet (grupa A):

Dynamo Kursk – Galatasaray odeabank 72-68

ZVVZ USK Praga – Wisła Can-Pack Kraków 67-66

Good Angels Koszyce – BLMA 50-66

W tabeli prowadzi Wisła - 5 pkt, ale pauzował będący bez porażki UMMC Ekaterinburg.

W kolejnym euroligowym meczu krakowianki zmierzą się w hali przy ulicy Reymonta z UMMC Ekaterinburg. Mecz ten rozegrany zostanie 26 listopada o godzinie 18:30. Wcześniej (sobota, godzina 17:45) w ligowych rozgrywkach Wisła Can-Pack zmierzy się z Basket Konin.