CLJ: Cracovia wygrała małe derby2014-10-19 16:35:00

W 11. kolejce Centralnej Ligi Juniorów odbyły się w... Wieliczce krakowskie derby: Cracovia pokonała Wisłę 3-2.

3-2 Hubert Król 53

CRACOVIA: Wilk - Mielcarek, Piekarski, Chochołek, Król - Czubaj (71. Skiba), Poznański (78. Studnicki), Kiebzak - Surma (66. Leśniak), Czarnecki, Pawlusiński.

Już w 10. minucie Cracovia wyszła na prowadzenie. Dawid Surma dostał dobre podanie z środka pola, złamał akcję schodząc na środek i uderzył lewą nogą tak, że piłka wpadła tuż przy słupku do bramki Wisły. Goście odpowiedzieli kwadrans później wykorzystując rzut wolny. Pasy jednak nie załamały się takim obrotem sprawy i już 120 sekund później ponownie prowadziły. Wprowadzany z drużyny juniorów młodszych Bartosz Czarnecki wykorzystał prostopadłe podanie i w pojedynku sam na sam z golkiperem nie dał mu najmniejszych szans. Wisła również nie zamierzała rezygnować i tuż przed przerwą doprowadziła do remisu. W polu karnym gospodarzy powstało ogromne zamieszanie po tym jak goście mieli rzut rożny i jeden z wiślaków w gąszczu nóg wepchnął piłkę do bramki Cracovii.

Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Pawła Zegarka. W 53. minucie Hubert Król zdecydował się na wrzutkę, Czarnecki nie trafił jednak w piłkę, czym totalnie zmylił bramkarza gości i futbolówka wpadła do bramki Wisły po raz trzeci. Goście później mocno naciskali dążąc do remisu, ale bez zarzutu spisywał się blok defensywny Cracovii.