Strona główna > Sportowa Małopolska
MLJS: Niespodziewana porażka Brązowych, dwucyfrówka Hutnika (Pachowicz na piątkę)2014-10-12 00:11:00

Niespodziewanej porażki w MLJS doznali juniorzy Garbarni, ulegli Puszczy 1-2. To pierwsza przegrana Brązowych u siebie. Liderujący Hutnik rozgromił dwucyfrowo Dalin, a Hubert Pachowicz strzelił pięć goli.

Małopolska Liga Juniorów Starszych, 9. kolejka

Sobota

Sandecja Nowy Sącz - Krakus Nowa Huta 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Potoniec 87

Sędziował Wacław Gargula (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Piotr Jankoś - Mateusz Korcala.

Limanovia Limanowa - MKS SMS Kraków 1-1 (1-1)

0-1 Grzegorz Labut 34

1-1 Mateusz Król 38

Sędziował Maciej Młynarczyk (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Dominik Bubula, Jakunb Więcławek - Remigiusz Curyło.

Soła Oświęcim - Dunajec Nowy Sącz 0-2 (0-2)

0-1 Sebastian Tokarczyk 21

0-2 Dawid Rosiek 32

Sędziował Łukasz Łabaj (KS Oświęcim). Żółte kartki: Bartosz Wołek - Michał Kliś, Szymon Banach.

Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 1-2 (1-0)

1-0 Michał Susuł 3

1-1 Kamil Natkaniec 75

1-2 Maciej Zieliński 88

Sędziowali: Mateusz Kura oraz Artur Daniel i Andrzej Wilk (KS Kraków). Żółte kartki: Antoni Jaroszyński (2), Wojciech Głuchaczka (2), Paweł Pasionek, Michał Kozik - Kamil Dziwiszewski. Czerwone kartki: Wojciech Głuchaczka (73, dwie żółte), Antoni Jaroszyński (81, dwie żółte).

GARBARNIA: Kohlbrenner - Łatka, Przybyszewski, Tomaszewski, Jaroszyński - Ciesielski (46 Głuchaczka), Przesławski (65 Pasionek), Kozik, Pabiś (79 Szczurek) - Matyasik (73 Barcik), Susuł (60 Piekarczyk).

PUSZCZA: Przybyś - Gawłowicz (78 Szymski), Sowiński, Kudelski, O. Szewczyk, Bielański (40 Grzyb), Dziwiszewski, D. Szewczyk, Przybył, Natkaniec (80 Niciarz), Zieliński.

Mecz świetnie rozpoczęli gospodarze. W 3. minucie Michał Matyasik przejął piłkę w środku pola, podciągnął z nią na 25. metr i stamtąd posłał potężną bombę, którą do boku sparował bramkarz Puszczy. Tam znalazł się Michał Susuł i z ostrego kąta zdołał skierować futbolówkę do bramki.

W 5. minucie groźnie było pod bramką Mikołaja Kohlbrennera, po kornerze Dziwiszewskiego nad poprzeczką główkował Daniel Sowiński. W 7. minucie Garbarnia mogła podwyższyć prowadzenie. Po wrzutce Matyasika z bocznej strefy Mateusz Przesławski wziął na plecy obrońcę i oddał mocny strzał. Piłka trafiła w stojącego tuż przed bramką Susuła i – na nieszczęście Brązowych – przeszła obok słupka.

W 17. minucie Kohlbrenner zawahał się przy wyjściu do dośrodkowania, piłkę w polu karnym otrzymał Maciej Zieliński, ale jego zagranie do środka w ostatniej chwili wychwycił bramkarz Młodych Lwów. W 22. minucie po dobrej akcji Puszczy minimalnie nad poprzeczką strzelił Kamil Dziwiszewski. W 24. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Wojciecha Przybyła Kohlbrenner piąstkuje piłkę pod nogi Kamila Natkańca, jednak skutecznie zablokował rywala Robert Łatka.

W 50. minucie po rzucie rożnym Michała Kozika Jan Przybyszewski strzałem głową posłał piłkę nad bramką. W 60. minucie po akcji Kozika i Wojciecha Głuchaczki strzelał Matyasik, jednak bramkarz sparował piłkę na korner. W 64. minucie z kolei Kohlbrenner uczynił to samo po strzale po ziemi Przybyła. Mecz był bardzo wyrównany, ale w 73. minucie Młode Lwy spotkało pierwsze nieszczęście w tym spotkaniu. W ciągu zaledwie minuty zawodnik gospodarzy Wojciech Głuchaczka obejrzał dwie żółte kartki i musiał przedwcześnie zejść z boiska.

Mimo gry w osłabieniu gola dla Garbarni mógł zdobyć w 74. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adam Barcik, jednak został o ułamek sekundy uprzedzony w polu karnym przez Przybysia, po dobrej akcji i podaniu Pawła Pasionka.

Za moment w sporym zamieszaniu pod bramką Garbarni wyrównującego gola zdobył Natkaniec. W 77. minucie po kornerze Kozika głową uderzał Mateusz Piekarczyk, jednak piłka po koźle wyszła nad poprzeczką poza boisko. W 81. minucie drugą żółtą kartką został ukarany przez arbitra Antoni Jaroszyński. To oznaczało, że Brązowi będą kończyć mecz w dziewiątkę …

W 83. minucie Zieliński z narożnika pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką, ale 5 minut później – wprawdzie na raty – już pokonał Kohlbrennera.

Pomimo gry w podwójnym osłabieniu juniorzy Garbarni mogli pokusić się o zdobycie wyrównującego gola. Mecz został przedłużony o 4 minuty, w tym czasie gospodarze mieli trzy dogodne okazje: dwa kornery i jeden rzut wolny. Najgroźniejszą z nich była akcja z 90+3. minuty: po rzucie rożnym Kozika nadbiegający Adam Tomaszewski głową skierował piłkę na poprzeczkę, futbolówka po odbiciu się od niej ponownie trafiła Tomaszewskiego i opuściła boisko.

- Najsprawiedliwszym wynikiem tego spotkania byłby remis. To byłaby nagroda dla chłopców, którzy grając w dziewiątkę nie załamali się i podjęli walkę. Zabrakło nam jednak dzisiaj szczęścia, zwłaszcza w ostatniej akcji meczu – powiedział po spotkaniu kierownik juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

Artur Bochenek

Niedziela

Hutnik Nowa Huta - Dalin Myślenice 10-2 (4-1)

10-2 Patryk Wójcik 88

Sędziował Łukasz Marek (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Wróbel, Mateusz Kubiński (Dalin).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Unia Tarnów 2-1 (1-0)

1-0 Adrian Kopeć 33

2-0 Adrian Kopeć 59

2-1 Igor Ślęzak 75

Sędziował Dawid Kogut (KS Żabno). Żółte kartki: Patryk Maciosek, Dawid Pagos, Adrian Kopeć (2) - Patryk Iwanek, Sebastian Zawrzykraj. Czerwona kartka: Adrian Kopeć (90+6, dwie żółte).

Glinik Gorlice - Górnik Wieliczka 1-3 (1-3)

1-0 Szymon Sarnecki 2

1-1 Piotr Leśniak 5 (karny)

1-2 Patryk Tatara 7

1-3 Przemysław Grochal 45

Sędziował Damian First (KS Gorlice). Żółte kartki: Dawid Serafin - Przemysław Grochal (2), Piotr Leśniak, Dawid Smbatyan. Czerwona kartka: Przemysław Grochal (90+1, dwie żółte).

Aktualizacja 16:50