KO II Kraków: Prokocim zastopował Kaszowiankę, Garbarnia w nowych szatach2014-09-14 00:30:00

Prokocim Kraków - Kaszowianka Kaszów 2-1 (1-1)

0-1 Kamil Kucabiński 37

1-1 Karol Sierant 40

2-1 Karol Sierant 86

Sędziował Tomasz Żelazny (KS Kraków). Żółte kartki: Tomasz Wojdyła - Tomasz Armatys, Michał Twaróg, Sławomir Kuśmierczyk. Widzów 150.

PROKOCIM: Reśko – Stankiewicz, Paweł Sierant, Dolczak, Zawada – Łobodziński, Wojdyła, Wójcik, Gołdowski – Olszański (90 Wąsik), K. Sierant.

KASZOWIANKA: M. Bartyzel – Stanula, Łucarz, S. Kuśmierczyk, Pyla (64 D. Kuśmierczyk) – Armatys, Kucabiński, Sobótka, Stolarski – T. Grzesiak, Twaróg.

Prokocim po emocjonującym i wyrównanym spotkaniu pokonał faworyzowaną Kaszowiankę.

W Prokocimiu spotkały się niepokonane dotąd zespoły. W 22. minucie po zespołowej akcji krakowian Wójcik trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi Armatys strzelił z rzutu wolnego z 20 metrów pod poprzeczkę, ale świetną interwencją popisał się Reśko. W 37. minucie po rzucie rożnym gości piłka trafiła do Kucabińskiego, który strzałem w długi róg od słupka uzyskał prowadzenie dla Kaszowianki. Prokocim odpowiedział błyskawicznie swoim firmowym zagraniem. Dolczak w swoim stylu wrzucił piłkę w pole karne, a w zamieszaniu K. Sierant trafił z bliska pod poprzeczkę.

Tuż po przerwie po akcji Olszański – K. Sierant, ten pierwszy zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy zdążyli zablokować strzał, a w 61. minucie Dolczak wrzucił piłkę z autu, a główkę Gołdowskiego obronił M. Bartyzel. W odpowiedzi po rzucie wolnym T. Grzesiak strzelał z kąta, ale Reśko nie dał się zaskoczyć. W końcówce obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się Prokocimiowi za sprawą K. Sieranta, który po indywidualnej akcji minął S. Kuśmierczyka i strzałem z niemal zerowego kąta w długi róg wywołał szał radości na stadionie w Parku Jerzmanowskich.

AP Kmita Zabierzów - Podgórze Kraków 0-0

Sędziowali: Maciej Koster - Krzysztof Patyk, Rafał Starmach (KS Kraków). Żółta kartka - Jarosław Chryczyk.

AP KMITA: Herdzik - Skotnicki, Goryczka, Świerk, Popowicz, Jandura, Szostak, Kuźma, Matacz (75 Stygar), Więckowski, Siuda (46 Kowalik). Trener: Henryk Szymanowski.

PODGÓRZE: Grabowski - Muskalski, Bańka, Pitala (82 Anaszkiewicz), M. Wiater, A. Pater, Ostrowskij, Ochałek, Matoga, Knap, Chryczyk (46 G. Pater). Trener: Grzegorz Pater.

Liszczanka Liszki - Piast Wołowice 3-0 (1-0)

1-0 Konrad Wyroba 31

2-0 Piotr Dzikowski 65

3-0 Tomasz Bielach 74

Sędziowali: Mateusz Śliwiński - Jarosław Jaźwiecki, Mateusz Muroń (KS Kraków). Żółte kartki: Krzysztof Steczko - Grzegorz Korczek, Konrad Łęcki, Robert Waśnik.

LISZCZANKA: Cholewa - Szymula, Piwowarski (60 Chciuk), Podsiadło (35 Steczko), Irzyk, Jurecki, Kosmal, Bielach, Wojciechowski, Dzikowski (85 Pełka), Wyroba (77 Betleja). Trener: Łukasz Śleboda.

PIAST: Bębenek - Kosek, Owca, Ochmański, Królikowski (65 Kielar), Hajduga, Korczek, Widor, Kurzeja, Tomczak (55 Waśnik), Łęcki. Trener: Mirosław Gaweł.

Lotnik Kryspinów - Borek Kraków 0-0

Sędziował Grzegorz Mikuła (KS Wieliczka). Żółte kartki: Rafał Bieda - Kamil Borowski, Michał Dąbrowski.

Sokół Kocmyrzów - Złomex Branice 2-1 (1-1)

1-0 Paweł Zawrzykraj 10

1-1 Tomasz Sikora 38

2-1 Paweł Zawrzykraj 81

Sędziował Maciej Szarawarski (KS Kraków). Żółte kartki: Paweł Zawrzykraj, Maciej Batko, Mateusz Hałat, Jarosław Urbaniec - Waldemar Kalisz.

Niedziela

Garbarnia II Kraków - Pozowianka Pozowice 7-2 (6-0)

7-2 Konrad Kuliszewski 90

Sędziowali: Artur Daniel oraz Andrzej Wilk i Mariusz Aleksa (KS Kraków). Żółta kartka: Grzegorz Drobisz (Pozowianka).

GARBARNIA II: Paździor - Englert (78 Marczyk), Mucha, Sł. Zygmunt, J. Zygmunt - Gruchacz, Krzeszowiak, Borla (58 Bufnal), J. Górecki (46 Jędrzejczyk) - Ząbczyk (85 Żakowicz), Kuliszewski.

POZOWIANKA: Szymski - Stokłosa, K, Barcik, D. Barcik, D. Kominiak, R. Kominiak (70 Seremak), P.Konik, Ł. Konik (80 Korzeniowski), Żelasko, Curzydło (46 T. Barcik), Dąbrowski (46 Drobisz).

Druga drużyna Garbarni wystąpiła w nowych strojach, ufundowanych przez firmę Laserland. Trzeba przyznać, że Brązowi prezentują się w nich naprawdę okazale. Piłkarsko także nie było źle, bo podopieczni trenera Stanisława Śliwy wysoko pokonali Pozowiankę.

Motorem napędowym poczynań Młodych Lwów był Jakub Górecki, który powrócił na boisko po wyleczeniu kontuzji. Już w 5. minucie "Górka" wypuścił w uliczkę Mateusza Ząbczyka, a ten nie dał szans bramkarzowi Pozowianki. W 11. minucie podwyższył wynik Górecki, po zagraniu Przemysława Gruchacza. W 23. minucie Mateusz Borla posłał prostopadłe podanie w pole karne do Konrada Kuliszewskiego, ten oddał piłkę Ząbczykowi, a "Zombi" nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 31. minucie po faulu na szarżującym w polu karnym Gruchaczu arbiter podyktował rzut karny, którego pewnym egzekutorem był Ząbczyk. W 42. minucie do bramki trafił Piotr Englert, a w 44. minucie Górecki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. I tak Młode lwy schodziły na przerwę z wynikiem 6-0.

W drugiej połowie coraz śmielej poczynali sobie piłkarze z Pozowic. W 51. minucie Przemysław Konik strzałem z 25 metrów tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką pokonał Damiana Paździora. Ten sam zawodnik 3 minuty później skutecznie wykonał jedenastkę. Pomimo kilku okazji żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola aż do... 90. minuty. Wówczas po bardzo dobrym dograniu Karola Jędrzejczyka Kuliszewski ustalił wynik.

Po tym golu sędzia nie wznowił już gry i odgwizdał koniec zawodów.