Kantor i Łosiak mistrzami na krakowskiej plaży2014-08-29 20:45:00

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zostali nowymi mistrzami Polski w siatkówce plażowej. W meczu o złoty medal rozgrywanego w Krakowie Orlen Finału czempionatu kraju pokonali Dominika Witczaka i Damiana Wojtasika 2-0 (21-14, 21-19).

Tym samym Kantor i Łosiak zrewanżowali się przeciwnikom za porażkę 0-2 w 1/4 finału, która przesunęła ich na prawą stronę turniejowej "drabinki", wydłużając drogę do medalu.

Dla świeżo upieczonych mistrzów Polski piasek na boiskach Klubu Sportowego Wanda przy ul. Bulwarowej w Krakowie jest szczególnie szczęśliwy, w 2010 roku wygrali tu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, będące jedną z eliminacji MP.

W spotkaniu o brązowy medal Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zwyciężyli parę Jarosław Lech/Sebastian Sobczak także 2-0 (21-14, 22-20).

Organizatorami MP byli: Polski Związek Piłki Siatkowej i - z ramienia Gminy Miejskiej Kraków - Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, sponsorem firma Orlen.