III liga: Status quo na szczycie, nocny mecz na Suchych Stawach, padła twierdza Tarnów (FILM)2014-05-14 22:01:00

III liga małopolsko-świętokrzyska, 29. kolejka:

Przebój Wolbrom - Granat Skarżysko Kamienna 0-3 walkower

Soła Oświęcim - TS 1946 Nida Pińczów 4-2 (0-2)

0-1 Łukasz Mika 23 (karny)

0-2 Tomasz Bisikiewicz 42

1-2 Jakub Snadny 53

2-2 Paweł Cygnar 61

3-2 Sebastian Stemplewski 88

4-2 Paweł Cygnar 90+5 (karny)

Sędziował Michał Górka (KS Tarnów). Żółte kartki: Sebastian Stemplewski - Robert Banaszek, Tomasz Bisikiewicz, Adrian Zyguła, Patryk Szczygieł, Łukasz Rechowicz.

Hutnik Nowa Huta - Wisła II Kraków 3-3 (2-1)

1-0 Mariusz Bienias 8 (głową)

2-0 Patryk Serafin 19

2-1 Kamil Kuczak 20 (głową)

2-2 Tomasz Zając 51

3-2 Mateusz Stanek 64

3-3 Alan Uryga 78 (głową)

Sędziował Vladimir Michalik (KS Presov, Słowacja). Żółte kartki: Sebastian Prochwicz - Fabian Burdenski.

HUTNIK: Jasowicz – Bienias, Ochman, Jagła (88 Cieśla), Guja – Gamrot, Murzyn, Świątek, Sierakowski (80 Prochwicz) – Serafin, Lubera (64 Stanek).

WISŁA II: M. Zając - Witek, Uryga, Szywacz, Żemło – Szewczyk, Burdenski, Lech (75 Gulczyński), Kamiński (77 Marszalik) – T. Zając, Kuczak (46 Kościelniak).

Na Suchych Stawach Wisła II zremisowała 3-3 w nocnym meczu (początek o godz. 20) z Hutnikiem.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków piłkarzy Hutnika. Już w 3. minucie swoją szansę na zdobycie bramki mieli gospodarze. W 8. minucie, po wrzutce z rzutu rożnego, piłkę doskonale głową skontrował Mariusz Bienias i było 1-0 dla miejscowych.

Później gospodarze nie przestawali atakować i opłaciło im się to w 19. minucie. Po indywidualnym rajdzie w pole karne wdarł się Patryk Serafin i mocnym uderzeniem w dalszy róg wiślackiej bramki podwyższył wynik. Odpowiedź Wisły była natychmiastowa. Młodzi piłkarze Białej Gwiazdy szybko rozpoczęli od środka, a dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę zamienił Kamil Kuczak.

Kolejny fragment spotkania to zdecydowana przewaga Hutnika, jednak żadna z przeprowadzanych przez zespół z Nowej Huty akcji nie przełożyła się na gola. Drugi zespół Wisły odpowiedział w 39. minucie akcją, która mogła przynieść wyrównanie, jednak Dawid Kamiński przegrał rywalizację z bramkarzem gospodarzy.

Na drugą połowę wiślacy wyszli w pełni zmotywowani do zmiany niekorzystnego wyniku. Udało się to już po 6 minutach. W pole karne z łatwością wszedł Tomasz Zając, minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Kolejne minuty to wymiana ciosów z obu stron. Kilka ciekawych ataków przeprowadził zarówno Hutnik, jak i Wisła, jednak zwycięsko z tych pojedynków za każdym razem wychodzili bramkarze. W 64. minucie jako pierwszy  skapitulował jednak golkiper Białej Gwiazdy, Mateusz Zając. Po krótko rozegranym rzucie rożnym w pole karne dośrodkował Gamrot, a w zamieszaniu na 7. metrze najlepiej odnalazł się Mateusz Stanek i skierował piłkę do bramki.

Wyraźnie zachęcony objęciem prowadzenia Hutnik ruszył do ataku. Jednak to rezerwa Wisły po raz kolejny doprowadziła do wyrównania. W 78. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Tomasz Zając, a futbolówkę głową do siatki skierował Alan Uryga.

Po strzeleniu bramki piłkarze Białej Gwiazdy ruszyli do ataku, jednak dobrze w kilku sytuacjach zachował się bramkarz gospodarzy. Spotkanie zakończyło się więc remisem 3-3.

Łysica Bodzentyn - Poprad Muszyna 1-2 (1-1)

1-0 Piotr Fortuna 10

1-1 Wojciech Janur 14 (karny)

1-2 Mariusz Merklinger 90+3

Sędziował Kamil Przyłucki (KS Sandomierz). Żółte kartki: Krystian Płusa, Łukasz Szymoniak, Damian Gardynik, Patryk Barucha, Tomasz Ciesielski - Piotr Saratowicz, Sylwester Tokarz, Wojciech Janur. Czerwona kartka: Łukasz Szymoniak (Łysica, 83).

Unia Tarnów - Wierna Małogoszcz 1-2 (1-1)

1-0 Daniel Mikołajczyk 34

1-1 Karol Drej 42

1-2 Karol Drej 90+1

Sędziował Przemysław Greń (KS Oświęcim). Żółte kartki: Dawid Sojda - Karol Drej. Widzów 200.

UNIA: Lisak - Jamróg, Mikołajczyk, Więcek, Węgrzyn - Sojda, Ślęzak (77 Radliński), Tyl (67 Kuzdra), Kazik, Wójcik (62 Świątek) - Drozdowicz.

WIERNA: Michalski - Krzeszowski, Milcarz, Foksa, Bała - Ostrowski (70 B. Wijas), Kita, Jeziorski, Drej - Supierz, Stachura (46 S. Wijas).

Niepokonana w rundzie wiosennej na własnym stadionie drużyna tarnowskiej Unii poniosła pierwszą porażkę w "Jaskółczym Gnieździe", choć z przebiegu meczu nic nie zapowiadało takiego zakończenia. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Szymczaka przystąpiła do spotkania z sąsiadem w tabeli bez kilku podstawowych piłkarzy: Kamila Pawlaka, Szymona Adamskiego, Roberta Witka i Sławomira Matrasa. Mimo osłabienia, to tarnowscy piłkarze jako pierwsi objęli prowadzenie po "główce" wychowanka Unii Daniela Mikołajczyka w 34. minucie. Gospodarze mieli jeszcze kilka dobrych okazji, a tymczasem do remisu doprowadził Karol Drej. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w ostatniej minucie ten sam zawodnik przepięknym strzałem zza pola karnego trafił w "okienko", zapewniając zespołowi z Małogoszcza zwycięstwo.

Kolejne spotkanie na własnym stadionie tarnowskie Jaskółki rozegrają 24 maja z Nidą Pińczów (godz. 17:00).

Korona II Kielce  Janina Libiąż 4-0 (3-0)

1-0 Michał Przybyła 7

2-0 Michał Przybyła 27

3-0 Michał Przybyła 32

4-0 Vanja Markovic 53

Sędziował Kamil Adamski (KS Świętokrzyskie). Bez kartek.

Wisła Sandomierz - BKS Bochnia 4-0 (1-0)

1-0 Adrian Gębalski 42 (karny)

2-0 Wojciech Szkotak 51 (samob.)

3-0 Bartłomiej Gołasa 75

4-0 Jarosław Pacholarz 90+1

Sędziował Dawid Pająk (KS Wadowice). Żółte kartki: Jan Kret, Konrad Czapeczka (BKS).

Dalin Myślenice - Beskid Andrychów 0-0

Sędziował Mateusz Kowalski (KS Kielce). Żółte kartki: Szymon Tokarz, Martin Szwiec - Włodzimierz Kierczak.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Poroniec Poronin 1-0 (0-0)

1-0 Arkadiusz Czerwiński 47

Sędziował Szymon Ubożak (KS Kielce). Żółte kartki: Marcin Sudy, Mateusz Mąka - Maciej Gogola, Kamil Nowobilski. Czerwona kartka: Dawid Bartos (Poroniec, 53, akcja ratunkowa).

ST, MH (Biuro Prasowe Wisły Kraków SA), zksunia.tarnow.pl

Zobacz film z meczu Unia Tarnów - Wierna Małogoszcz (DetoTV - zksunia.tarnow.pl)