KO I Kraków: Spójnia bez porażki u siebie2014-04-20 13:06:00

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada utrzymuje dużą przewagę nad rywalami w Klasie Okręgowej Kraków I, u siebie jest w tym sezonie niepokonana. W sobotę pokonała Przemszę Klucze 2-0, nie wykorzystując po przerwie dwóch karnych.

18. kolejka Klasy Okręgowej Kraków I:

Piliczanka Pilica - Prądniczanka Kraków 1-0 (0-0)

1-0 Jakub Nowak 68

Sędziował Mateusz Kura (KS Kraków). Żółte kartki: Daniel Grabowski, Adam Dudkiewicz – Piotr Bąk (2), Piotr Marek, Jarosław Kania. Czerwona kartka: Bąk (63, dwie żółte).

PILICZANKA: Stolarski – A. Kukułka, Osmenda, Hys, Grabowski - Słowik (67 Karol Kowalczyk), M. Węglarz, Demarczyk, Walnik (73 Goncerz), Dudkiewicz - Nowak (85 Tokarski).

Goście od 63. minuty grali w dziesiątkę (dwie żółte kartki Piotra Bąka). Pięć minut później miejscowi zdobyli zwycięskiego gola, po książkowej akcji. Dudkiewicz zagrał futbolówkę w pole karne, wzdłuż bramki, do Nowaka, który w okolicy piątego metra dołożył nogę, zadając decydujący cios.

IKS Olkusz - Bronowianka Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Marcin Gzyl 32

Sędziowała Sylwia Biernat (KS Kraków). Żółte kartki: Damian Gajos - Maciej Kowalówka, Konrad Onderka, Robert Biegun.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - Przemsza Klucze 2-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Lizończyk 22

2-0 Tomasz Jarosz 32

Sędziował Piotr Król (KS Olkusz). Żółte kartki: Dariusz Szewczyk - Marcin Grochalski. Czerwona kartka: Mateusz Słaboń (Przemsza, 88, wybicie piłki ręką z linii bramkowej).

SPÓJNIA: Wilk - D. Duda (80 T. Czarnota), Michał Mróz, Wdowik, Żak - Niemczyk, P. Duda (70 Szewczyk), Marcin Mróz (55 Kasprzyk), B. Lizończyk (85 Byczek) - Jarosz, Żmudka. Trener: Piotr Kasprzyk.

PRZEMSZA: Grochalski - Smętek (62 Mól), Rak (46 Porcz), Guguła, Kocjan - Musiał (62 Latos), Pydych, Skrzypczak, Słaboń, Osuch (46 Małysa) - G. Majcherkiewicz. Trener: Andrzej Lenartowicz.

W 57. minucie Wdowik (Spójnia) nie wykorzystał rzutu karnego. W 90. minucie Grochalski (Przemsza) obronił jedenastkę strzelaną przez Jarosza.

Słomniczanka Słomniki - Leśnik Gorenice 2-2 (2-0)

1-0 Michał Adamek 7

2-0 Wojciech Szewczyk 38

2-1 Michał Tondos 49

2-2 Michał Tondos 61

Sędziował Piotr Mucha (KS Kraków). Żółte kartki: Sebastian Zadencki, Przemysław Ciałowicz - Michał Tondos (2), Adam Kondek. Czerwona kartka: Michał Tondos (Leśnik, 63, dwie żółte).

SŁOMNICZANKA: Kozub - Jaworski, Zaranek, Szewczyk, Szwagrzyk (81 Kurkiewicz), Ciałowicz, Zadencki, Jagła (81 P. Kubuśka), Piwowarski, M. Kubuśka (67 Tochowicz), Adamek (88 Łakomy). Trener: Radosław Konieczny.

LEŚNIK: Wesołowski - Szymczyk, P. Kondek (70 Mróz), W. Siudut, A. Kondek - Ścigaj, Tondos, Szczurek (46 Molenda), Szpejna, Kozak - Kurkowski. Trener: Piotr Wesołowski.

Mecz miał dwa oblicza. w I połowie przeważała Słomniczanka. W 7. minucie Michał Adamek zachował się w polu karnym jak rasowy napastnik i z zimną krwią wykorzystał swoją szansę. Podwyższył przed przerwą Wojciech Szewczyk - z wolnego, mocnym, technicznym strzałem.

Druga część spotkania przebiegała pod dyktando gości. W 49. minucie, w sytuacji sam na sam, Michał Kozub zdołał odbić strzał zawodnika przyjezdnych, dobitkę wybił jeden z obrońców, ale trzecia próba, w wykonaniu Michała Tondosa, była zabójczo skuteczna. Niecały kwadrans później był już remis 2-2. Dobrą akcję skutecznie wykończył ponownie Michał Tondos.

Od 63. minuty Leśnik grał w dziesiątkę (czerwona kartka w wyniku dwóch żółtych dla autora obu goli dla gości), a mimo to stwarzał groźniejsze sytuacje niż grająca z przewagą Słoniczanka. Wynik jednak nie uległ zmianie.

W czwartek:

Clepardia Kraków - Michałowianka Michałowice 0-2 (0-0)

0-1 Karamo Sane 73

0-2 Paweł Michalski 87

Sędziował Mateusz Kura (KS Kraków). Bez kartek.

Grębałowianka Kraków - Wieczysta Kraków 4-2 (2-0)

1-0 Jakub Rajca 32

2-0 Sebastian Pikuła 33

3-0 Kamil Klęk 49

4-0 Mateusz Wolko 50

4-1 Michał Majtyka 69

4-2 Michał Majtyka 70

Sędziował Kamil Sikora (KS Kraków). Żółte kartki: Konrad Wilk, Marcin Paszkot - Mateusz Heretyk, Kamil Wiewióra, Rafał Szczepański.