Wisła wygrała na Podhalu2014-04-17 18:22:00

Korzystając z przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy, piłkarze krakowskiej Wisły zmierzyli się w Ostrowsku z reprezentacją Podhala, wygrywając 3-0.

Reprezentacja Podhala - Wisła Kraków 0-3 (0-1)

0-1 Uryga 8

0-2 Sarki 49

0-3 Stilić 86

Reprezentacja Podhala: Paszuda (46 Nykaza) – Floryn (46 Milon), Gąsiorek (46 Łojek), Gołdyn (46 Czubiak), Handzel (46 Kowalczyk), Mozdyniewicz (46 Wiercioch), Pluta (46 Kamiński), Misura (46 Mikoś), Król (46 Karkuła), Wietrzyk (33 Zagata) – Waksmundzki (37 Talarczyk).

WISŁA: Miśkiewicz (46 Mateusz Zając) – Burliga,  Bunoza, Uryga (82 Czekaj), Dudka – Sarki, Stjepanović, Stilić, Burdenski (46 Bartosz), Guerrier – Tomasz Zając (46 Szewczyk).

Wisła od początku kontrolowała przebieg spotkania i już w 7. minucie w doskonałej sytuacji, po podaniu Burdenskiego, znalazł się Zając. Jego strzał zablokowali obrońcy, wybijając piłkę na rzut rożny. Dośrodkował Stilić, a Uryga wpakował piłkę głową do siatki.

W 20. minucie Sarki mocno wstrzelił futbolówkę w pole karne wzdłuż bramki, ale nadbiegający Zając jej nie sięgnął. W 33. minucie Stilic trafił w słupek.

W przerwie odbyła się licytacja piłki oraz koszulki meczowej Wisły Kraków z autografami. Pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel – rehabilitację chorego Frania.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia krakowskiego zespołu. W doskonałej okazji znalazł się Sarki, który z bliska pokonał Nykazę. Podhale jednak nie miało zamiaru się poddawać i już po chwili bliski pokonania Zająca był Talarczyk. Kilka minut później mogło być 3-0, ale w dobrej sytuacji Szewczyk, uderzając w dalszy róg bramki przeciwnika, pomylił się o kilkanaście centymetrów.

Kilka minut przed zakończeniem spotkania wynik na 3-0 dla Białej Gwiazdy ustalił Semir Stilić, który pewnym strzałem z najbliższej odległości, po podaniu Stjepanovicia, pokonał golkipera.