MakroLiga JM: Pierwsza porażka Hutnika, Cracovia liderem2014-04-05 19:12:00

Korona SA Kielce - Hutnik Nowa Huta 1-0 (1-0)

1-0 Michał Mokrzycki 6

HUTNIK: Frątczak - P. Filipek, Guzik, Kozieł, Łepkowski, Cieśla, K. Filipek, Jacak, Pachowicz, Rakoczy, Wróbel.

Przez początkowe 20 minut przeważała Korona, a efektem tego gol. Po strzale sprzed pola karnego piłka odbijała się od kilku zawodników, by trafić do stojącego 5 metrów przed bramką napastnika gospodarzy. Z upływem czasu Hutnik osiągnął przewagę, uderzali Jacak, Wróbel i Guzik, ale bez wymiernych korzyści.

To pierwsza porażka nowohucian w rozgrywkach Ligi Makroregionalnej.

W innych sobotnich meczach grupy D Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych:

KKP Korona Kielce - Cracovia 2-4 (1-3)

Gole: Borczyński, Poński - Mielcarek, Surma, Pawlusiński, Żaba

CRACOVIA: Wilk - Skiba, Król, Pieprzyca, Mik (78 Wiechecki) - Mielcarek, Czubaj (51 Woźniak), Kiebzak (58 Leśniak) - Tymoszuk (72 Żaba), Surma (62 Sroka), Pawlusiński (77 Kęska).

Mecz ułożył się idealnie dla Pasów, bowiem już po 9 minutach prowadzili 2-0. Najpierw w 5. minucie cudownym strzałem z niemal połowy boiska popisał się Piotr Mielcarek, który przelobował bramkarza Korony, a 240 sekund później Dawid Surma podwyższył na 2-0.

- I wtedy moi zawodnicy uwierzyli, że mecz jest już wygrany. Do naszej gry wkradł się bałagan, pojawił się chaos - kręci głową trener Tomasz Bernas.

Gospodarze wykorzystali tę sytuację, ale tylko po części, strzelając kontaktowego gola. Jeszcze przed przerwą (37. minuta) Dawid Pawlusiński oddał piękny strzał i Cracovia ponownie prowadziła różnicą dwóch goli.

Po zmianie stron gra krakowian wyglądała o niebo lepiej, ale i tak nie uratowało to jej od utraty gola. - Zrobiło się nerwowo, bo Korona atakowała. My mieliśmy swoje sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać - wyjaśnia trener Bernas.

I tak było do 76. minuty, kiedy to wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej Dariusz Żaba zdobył czwartą bramkę dla Pasów, tym samym ustalając wynik meczu na 4-2.

Mimo zwycięstwa szkoleniowiec juniorów młodszych czuje niedosyt. - Oczywiście cieszę się z wyniku, ale nie mogę być zadowolony z gry. Zagraliśmy przeciętne spotkanie. Stać nas na dużo więcej - uważa trener Bernas.

Karpaty Krosno - TOP 54 Biała Podlaska 1-3