Strona główna > Sportowa Małopolska
Cztery reprezentacje Małopolski w ogólnopolskich finałach!2013-06-06 18:48:00

Cztery młodzieżowe reprezentacje Małopolski awansowały do ogólnopolskich finałów! Do roczników 1997 i 1998 dzisiaj dołączyły roczniki 1999 i 2000.

W czwartek na boisku Wawelu duży ciężar gatunkowy miało drugie spotkanie, w którym zmierzyły się reprezentacje Małopolski i Podkarpacia z rocznika 1999. Nasz zespół pewnie wygrał 3-0 i czekał na wieści z Lublina. Okazały się bardzo pomyślne (Lubelski ZPN wygrał ze Świętokrzyskim ZPN), bowiem dały awans.

Puchar PZPN im. Kazimierza Górskiego - rocznik 2000

Małopolska - Podkarpacie 0-0

Sędziowali: Dawid Bukowiczan - Krzysztof Ćwikła, Grzegorz Iwaniczko (Żywiec).

MAŁOPOLSKA: Burliga (31 Jakubowski) - Michalik, Skrzyński, Ozga, Laskoś - Ożóg, Kieliś, Prokop - Radłowski oraz Jóźwik, Wąsik, Jędras, Wiśniewski, Wątroba, Bujas, Graniczkowski. Trenerzy: Łukasz Szewczyk, Marcin Pasionek.

Podkarpacie przyjechało po zwycięstwo, bowiem tylko trzy punkty gwarantowały im awans. W pierwszej połowie przyjezdni byli groźni, m.in. w 10 minucie Maksymilian Sitek znalazł się sam przed Mateuszem Burligą, lecz nie zdołał go pokonać. Po zmianie stron role się odwróciły i to małopolanie powinni zdobyć bramkę. Dwa razy Kamil Radłowski był bliski szczęścia, a po główce Patryka Kielisia futbolówka nieznacznie minęła słupek.

Po spotkaniu trener Łukasz Szewczyk udzielił wywiadu ukraińskiej dziennikarce z odesskiej atv - Jelenie Leonidownej, która nagrywała mecz. Zainteresowanie jest spowodowane wyjazdem drużyny z rocznika 2000 (oparta na graczach Cracovii) do Odessy.

3-0 Mróz 64

MAŁOPOLSKA: Bembenik - Kantyka, Wierzchowiec, Linca (69 Łazarz), Woźniak - Wrześniak (67 Wojtaczka), Czerlunczakiewicz, Mróz (67 Bogusławski), Puch (57 Kurek) - Stanek (54 Reczulski), Kuczek. Trenerzy: Marek Górecki, Dariusz Iwanowski i Jerzy Płonka.

Małopolanie rozpoczęli fantastycznie, bowiem po trzech minutach prowadzili 1-0. Po prostopadłym podaniu sam przed bramkarzem znalazł się Karol Kuczek i pewnie trafił. Później goście ruszyli do ataku i kilka razy zagrozili bramce Filipa Bembenika. Przyjezdni nie mieli jednak szczęścia, bowiem raz trafili futbolówką w słupek (Patryk Pierzchała), a raz w poprzeczkę (Konrad Buć). Tuż przed przerwą fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego (35 metrów) popisał się Kamil Wierzchowiec - piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wpadła za kołnierz golkipera Podkarpacia.

W drugiej połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na murawie, a rywale nie mieli pomysłu na skuteczną grę. Wynik ustalił Marek Mróz  pewnie uderzając przy słupku.