Trwa przygoda oldbojów Wisły z Pucharem Polski2012-09-04 19:39:00

Oldboje Wisły Kraków pokonali trzecią przeszkodę w obecnej edycji Pucharu Polski. Dziś w Zabierzowie zwyciężyli 2-0 miejscową V-ligową Akademię Piłkarską 2011.

Oba gole dla Białej Gwiazdy strzelił Dariusz Marzec, trener juniorów starszych Wisły.

Przypomnijmy, że wcześniej wiślacy wyeliminowali A-klasowe zespoły Wawelu Kraków (1-0) i Dragona Szczyglice (3-1).

III runda Pucharu Polski w Podokręgu Kraków:

Wtorek, 4 września 2012
Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów - Wisła Oldboje 0-2 (0-0)

0-1 Marzec 49

0-2 Marzec 65

AP ZABIERZÓW: Herdzik - Wysokiński, Krauz (70 Nazim), Matys, Owczarczyk (72 Czarnik) - Królikowski, Więckowski, Kowalik (61 Skórski), Kajak, Ruszkiewicz (55 Konop) - Strojek.

WISŁA: Łaciak - Motyka, Jop, Koźmiński, Nawrocki - Janik, Bukalski, Szymkowiak (80 Zięcik), Kulawik - Marzec (75 Kmiecik) - Kuźba.

Wydawało się, że więcej atutów będzie po stronie Akademii - własny stadion, lepsze przygotowanie fizyczne, motywacja, średnia wieku, chęć pokazania się na tle znanych osobowości piłkarskich. Zabrakło jednak najważniejszego - umiejętności. Przez 90 minut Akademia nie wypracowała sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Anemiczne uderzenia, mimo iż celne, nie stanowiły prawdziwego zagrożenia. Tak naprawdę jedyną godną odnotowania okazją był bardzo ładny strzał z dalszej odległości Królikowskiego, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

Wisła stworzyła z kolei trzy bramkowe szanse, z których dwie wykorzystała. Najpierw przed przerwą w sytuacji sam na sam pojedynek z Herdzikiem przegrał Marcin Kuźba. Bramkarz Akademii nie miał tyle szczęścia tuż po przerwie. W 49. minucie, po świetnie rozegranej trójkowej akcji Kuźby, Szymkowiaka i Marca, ten ostatni strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Losy meczu rozstrzygnęły się w 65. minucie. Po mocnym uderzeniu z dystansu Janika piłka odbiła się od słupka, a do siatki dobił ją Marzec.

Orzeł Iwanowice - Garbarnia II Kraków 2-2 (0-1), karne 4-5
0-1 Palej 30
1-1 Srebnicki 50
2-1 Wojsa 60 (karny)
2-2 Gawor 83

Karne: Wojsa, Sieniawski, Ptak, Srebnicki (nie trafił), Hermaniuk - Krzeszowiak, Bajołek, Mirończuk, Chmura, Ząbczyk.
Żółte kartki dla Garbarni II: Wesołowski, Bajołek.
ORZEŁ: Kmita - Kaleta (Płatek), Sieniawski, M. Żurowicz, Chwastek - M. Ulman (D. Ulman), Ptak, Wojsa, Wrzodek (Lepiarczyk), Srebnicki - Wspaniały (Hermaniuk).

GARBARNIA II: Tabak - Krzeszowiak, Gawor, Wieczorek (80 Solak), Bajołek, Grocholski, Chmura, Ząbczyk, Kokoszka (46 Torba, 89 Mirończuk), Palej (35 Wesołowski), Klucznik.

W Iwanowicach zadecydowały umiejętności egzekwowania rzutów karnych. Goście strzelali bezbłędnie.

Trener rezerw Garbarni, Stanisław Śliwa: - Prowadzenie dla nas uzyskał Palej, który po ładnej akcji minął bramkarza i ulokował piłkę w siatce, pomiędzy interweniującym obrońcą i słupkiem. Orzeł wyrównał po wykorzystaniu sytuacji „sam na sam”. Gol na 2-1 dla gospodarzy to efekt popełnienia faulu na 15. metrze przez Bajołka i podyktowania karnego. Odrobił tę stratę Gawor, który po dośrodkowaniu Ząbczyka z wolnego zmienił głową lot piłki. Wygraliśmy dzięki lepiej egzekwowanym rzutom karnym. Martwi natomiast stan zdrowia Paleja, który został odwieziony karetką do szpitala. Może chodzić o zapalenie wyrostka robaczkowego, ale to tylko domysły.

TS Węgrzce - Pozowianka Pozowice 3-0 w.o. (goście nie przyjechali na mecz)