Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Złoto dla Kariny, teraz na podbój Europy2010-03-14 22:54:00

Karina Lipiarska (Kmita Zaboierzów) została młodzieżową mistrzynią Polski w łukach klasycznych, a Renata Leśniak (MGOKiS Dobczyce) zdobyła taki sam tytuł w konkurencji łuków bloczkowych. Mistrzostwa Polski rozegrano w Milówce.


Lipiarska potwierdziła w imprezie wysoką formę, co jest tym ważniejsze, że w tym tugodniu będzie reprezentować Polskę w Halowych Mistrzostwach Europy w Chorwacji. W Miłowce zawodniczka Kmity wygrała kwalifikacji poprawiając rekord życiowy, a potem okazała się najlepsza także w finałowej rozgrywce. W walce o złoto pokonała reprezentantkę Stelli Kielce – Annę Skłodowską 7-3.

Małopolanki startowały w MP bardzo udanie. Magdalena Skowron (Płaszowianka Kraków) zdobyła brązowy  medal, a 4. miejsce zajęła Małgorzata Mickiewicz (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska). W kategorii juniorek zespół Kmity w składzie  Katarzyna Anioł, Alicja Strzałka i Gabriela Haśkiewicz zajął wysokie 5.  miejsce.
W łukach bloczkowych bardzo dobrze zaprezentowały się łuczniczki MGOKiS Dobczyce – Renata Leśniak zwyciężyła w kategorii młodzieżowej, a Ewelina Olesek w kategorii juniorek.


karina3.jpg
karina.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty