Strona główna > Siatkówka
Kraków: Biało-czerwoni pokonali Rosję2018-08-26 21:48:00

Polska wygrała 3:2 z Rosją w ostatnim meczu XVI Memoriału Wagnera w krakowskiej TAURON Arenie. Nasi siatkarze sięgnęli po zwycięstwo w turnieju.

Nagroda MVP turnieju trafiła w ręce Artura Szalpuka. Młody przyjmujący w znaczny sposób przyczynił się do wygranej z Rosją w tie-breaku.

Polska - Rosja 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10)

POLSKA: Nowakowski, Drzyzga, Szalpuk, Konarski, Kwolek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Schulz, Łomacz, Kubiak, Śliwka, Kochanowski. Trener: Vitay Heynen.

ROSJA: Kowaljew, Wołkow, Muserski, Rodiczew, Michajłow, Kurkajew, Sokołow (libero) oraz Wlasow, Grankin, Sokołow, Butko, Poletajew. Trener: Siergiej Szlapnikow.

Spotkanie lepiej zaczęli Rosjanie, którzy grali bardzo pewnie i od początku zbudowali kilkupunktową przewagę.

Drugi set przebiegał pod dyktando Polaków, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Dobra gra, a przede wszystkim znacznie wyższa skuteczność w ataku, wreszcie dobrze pracujący polski blok, a także czetry punktowe zagrywki pozwoliły biało-czerwonym dominować na boisku.

Trzecia partia to koncert gry w bloku po obu stronach siatki. Zarówno nasza drużyna, jak i Sborna czterokrotnie zatrzymały na siatce swoich rywali. Przy stanie 19:19 udany blok na Maksimie Michajłowie zanotował Mateusz Bieniek, co pozwoliło Polakom objąć prowadzenie. Niestety, w końcówce biało-czerwoni nie wykorzystali swoich szans.

Czwartę odsłonę od dwupunktowego prowadzenia zaczęła ekipa gości. Potem jednak prawo zagrywki wygrali nasi reprezentanci, delegując w pole serwisowe Piotra Nowakowskiego. Mądre zagrywki naszego środkowego, wykorzystujące niemoc Rodiczewa, przyniosły Polakom serię... 11 punktów! Wysoka przewaga podcięła skrzydła zawodnikom osji.

Zwycięzców XVI Memoriału Wagnera wyłonił tie-break. W końcówce świetną dyspozycją popisał się Artur Szalpuk, kótry zdobył najważniejsze punkty w spotkaniu.

W drugim meczu: Francja - Kanada 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:16)

Kolejność: 1. Polska, 2. Rosja, 3. Francja, 4. Kanada.