Strona główna > Siatkówka > II liga mężczyzn
Siatkarze Wandy są w I lidze, a chcą ekstraklasy!2011-04-17 21:08:00

Siatkarze Cuprum Lubin zdobyli Puchar Prezydenta Krakowa podczas turnieju mistrzów II ligi. W decydującym meczu pokonali gospodarzy - Krakowską Akademię Wandę Instal 3-2. Obie drużyny już w sobotę zapewniły sobie awans do I ligi, wygrywając po dwa spotkania.

Cuprum Lubin - Krakowska Akademia Wanda Instal 3-2 (25:12, 20:25, 25:23, 24:26, 10:15).

CUPRUM: Piórkowski, Kostecki, Gulczyński, Klucznik, Węgrzyn, Kucharski, Tylicki (libero) oraz Żurek, Grabarczyk, Dykas, Kabziński.
WANDA: Blachura, Tepling, Syguła, Pić, Soroka, Dzierwa, Mrozowski (l) oraz Bławat, Galiński, Poprawa, Rutkowski, Szczepanik.

Po pierwszym secie zapowiadał się pogrom gości. Wanda wygrała aż 25-12 i wydawało się, że w drugiej partii pójdzie za ciosem. Prowadziła 8-5, 17-13, przestój w środkowej części seta kosztował podopiecznych Grzegorza Silczuka porażkę w tej partii. Zacięta trzecia partia skończyła się w końcówce zwycięstwem Wandy. Tak  samo się tocząca czwarta partia przyniosła z kolei zwycięstwo lubinianom. W tie-breaku rywale szli łeb w łeb do stanu 5-5, potem najpierw krok, a potem dwa i trzy przed Wandą był zespół z Lubina. Wygrał 15:10.

Nie umniejsza to sukcesu zespoły z Nowej Huty, który chce nawiązaćdo tradycji wielkiego Hutnika. - Chcemy wrócić do tych czasów, gdy mecze siatkówki w najwyższej lidze oglądało w Krakowie po 2, 3 tysiące kibiców. Wierzymy, że za dwa, trzy lata będziemy w PLS - mówi odważnie po awansie do I ligi prezes i trener Wandy Grzegorz Silczuk.

Wyniki turnieju mistrzów II ligi o Puchar Prezydenta Krakowa

Krakowska Akademia Wanda Instal - Krispol Września 3-1 (25-23, 29-27, 22-25, 25-11)
Cuprum Mundo Lubin - Camper Wyszków 3-1 (25-18, 19-25, 25-19, 25-17)

Krakowska Akademia Wanda Instal - Camper Wyszków 3-2 (23:25, 24:26, 25:13, 25:20, 15:10)
Krispol Września - Cuprum Mundo Lubin 0-3 (23:25, 19:25, 16:25)

Cuprum Mundo Lubin - Krakowska Akademia Wanda Instal 3-2 (25:12, 20:25, 25:23, 24:26, 10:15).
Camper Wyszków - Krispol Września 2:3  (25:22, 19:25, 23:25, 25:22, 14:16)

1. MKS Cuprum Mundo Lubin    3     6     9:3
2. KA Wanda Instal Kraków       3    5     8:6
3. Krispol Września                   3    4     4:8
4. KS Camper Wyszków            3    3     5:9

W turnieju rozegranym w Legionowie awans do I ligi kobiet wywalczyła Legionovia, Jedynka Łódź i Gaudia Trzebnica. Szóstka Biłgoraj, mistrz gr. IV, zajęła 4. miejsce.