Strona główna > Siatkówka > II liga kobiet
Dobre nastroje siatkarek Armatury Elitesek przed walką o awans2012-03-04 21:45:00

Siatkarki Armatury Elitesek AZS UEK Kraków w dobrych nastrojach przystąpią do walki o awans do Plusligi. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego I ligi pokonały AZS Jadar Politechnikę Radom 3-1. W pierwszej rundzie play-off czeka na niej o wiele bardziej wymagający rywal - Siódemka Legionovia.

Jadar AZS Politechnika Radom - Armatura Eliteski AZS UE Kraków 1:3 (25:14, 17:25, 24:26, 23:25)
AZS UEK: Kuskowska, Jaroszewicz, Walawender, Kubieniec, Połeć, Żochowska, Borek (libero) oraz Sachmacińska, Rzenno, Starzyk-Bonach.

- Musimy zrobić wszystko, aby wygrać ten mecz, głównie z tego też powodu, żeby mieć satysfakcję, że udział w play-off wywalczyłyśmy sobie same ciężką pracą - zapowiadała przed tym meczem Basia Kubieniec. Krakowianki mimo słabszego początku wywiozły z Radomia komplet punktów.

Prowadzone przez bardzo skuteczną Martę Natanek podopieczne Jacka Skroka szybko wyszły na wyraźne prowadzenie i pewnie wygrały inauguracyjną partię. W drugim secie Eliteski przebudziły się. Zaczęliśmy punktować blokiem, poprawiła się także skuteczność na skrzydłach, a Jadar zaczął popełniać błędy. Od stanu 8:8 przyjezdne budowały przewagę. Najpierw wynosiła ona 4 punkty (12:8), a po kilku kolejnych minutach wzrosła do 7 (20:13) i była już niezagrożona do samego końca.

Podobnie sprawa się miała w secie trzecim, z tą różnicą, że ze swoją groźną zagrywką wstrzeliła się Natanek. Jej serwis był właściwie silnym atakiem i jego przyjęcie nie było łatwym zadaniem. Krakowianki roztrwoniliśmy wysokie prowadzenie (20:13) i Jadar miał nawet 2 piłki setowe (24:22). W tym krytycznym momencie  Wprowadzona z ławki Justyna Sachmacińska zdobyła dwa punkty atakiem, potem Sandra Cabańska uderzyła w aut, a w kolejnej akcji Agnieszka Starzyk-Bonach wykorzystała kontratak obijając blok.

Czwarta partia była najbardziej wyrównana. Przez cały czas utrzymywała się minimalna przewaga Elitesek, ale wynik był sprawą otwartą do samego końca. Punktowa zagrywka Aleksandry Theis dała jej zespołowi remis po 22, ale ponownie końcówka należała do przyjezdnych. Iwona Kuskowska wygrała przepychankę na siatce, Agnieszka Starzyk-Bonach dała nam dwie piłki meczowe. Pierwszą obroniła Magda Hawryła, ale drugą wykorzystała Edyta Rzenno.

Play-off w I lidze zaczyna się 10 marca. Pierwsze mecze Armatura Eliteski zagra na parkiecie w Legionowie. W drugiej parze półfinałowej są Murowana Goślina z Chemikiem Police.

Runda play-down o utrzymanie się w I lidze (do trzech zwycięstw) rozegrana zostanie z udziałem drużyn, które zajęły miejsca od 8 do 11. Rywalizacja (8 z 11 i 9 z 10) rozpocznie się 17-18 marca. Kolejne terminy zostały wyznaczone ma 24-25 marca oraz 28 marca. Przegrani spadną do II ligi, zwycięzcy pozostaną w I lidze.

Pozostałe mecze 22. kolejki:
PLKS Pszczyna - Gaudia Trzebnica 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)
Chemik Police - AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (25:18, 23:25, 25:15, 25:20)
Sparta Warszawa - Silesia Volley I  1:3    23:25, 25:8, 21:25, 24:26
Siódemka Legionovia - Piecobiogaz Murowana Goślina 3:1 (21:25, 25:17, 28:26, 25:21)
Jedynka Aleksandrów Ł. - SMS PZPS I Sosnowiec 3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

1.    Siódemka Legionovia                         22    60    65:19
2.    Piecobiogaz Murowana Goślina          22    51    57:23
3.    Chemik Police                                   22    51    58:27
4.    Armatura Eliteski AZS UEK                22    44    52:33
5.    Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów     22    36    43:37
6.    Jadar AZS Politechnika Radom            22    35    42:35
7.    Jedynka Aleksandrów Łódzki               22    33    40:43