Strona główna > Siatkówka > I liga kobiet
I liga siatkarek: Jedynka za mocna dla Elitesek, zwycięskie męczarnie Wisły2012-12-02 22:05:00

Po dziesięciu kolejkach I ligi kobiet na pozycji lidera umocniła się Jedynka Aleksandrów Łódzki, która po zwycięstwie za trzy punkty nad drużyną Elitesek AZS UEK Kraków, ma już sześć punktów przewagi nad wiceliderem tabeli PSPS Chemikiem Police.

Galeco AGH Wisła Kraków – SMS PZPS Sosnowiec 3:2 (25:15, 25:22, 21:25, 24:26, 16:14)

Nadspodziewanie zacięty mecz w Krakowie. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowały się uczennice z Sosnowca. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia w Krakowie postawiły się wiceliderowi ligi. AGH Galeco Wisła Kraków po dwóch wygranych partiach, w kolejnych dwóch musiała uznać wyższość rywalek. Po zaciętym tie-breaku lepsze w końcówce okazały się gospodynie.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Eliteski AZS EU Kraków 3:1 (25:22, 25:17, 20:25, 25:20)

Jedynka Aleksandrów Łódzki umocniła się na pozycji lidera I ligi. W dziesiątej kolejce zawodniczki trenera Mariusza Bujka pokonały na własnym parkiecie za trzy punkty AZS UE Kraków.

TKS-T Budowlani Budlex Toruń – Stal Mielec 1:3 (25:22, 17:25, 22:25, 19:25)

Trzy punkty do swojego konta dopisały zawodniczki Stali Mielec. W Toruniu pokonały w czterech setach miejscowy Budlex. Gospodynie wygrały pierwszą odsłonę, ale w kolejnych przebieg wydarzeń na boisku kontrolowały przyjezdne.

KS Murowana Goślina – MUKS Sparta Warszawa 3:0 (25:11, 25:13, 25:16)

Pewne i szybkie zwycięstwo nad warszawską Spartą odniosły siatkarski z Murowanej Gośliny. Gospodynie przez całe spotkanie dyktowały warunki gry i nie dały ani na chwilę dojść rywalkom do głosu.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. – PSPS Chemik Police 0:3 (14:25, 16:25, 17:25)

Łatwe zwycięstwo w trzech setach w Ostrowcu Świętokrzyskim odniósł PSPS Chemik Police. Dzięki wygranej siatkarki z Polic powróciły na miejsce wicelidera ligi. Warto zaznaczyć, że Chemik wzmocnił się w tym tygodniu dwoma zawodniczkami. Do drużyny dołączyły: Agnieszka Rabka oraz Vesna Javonović.

Wieżyca 2011 Stężyca – Silesia Volley I Mysłowice/Chorzów 2:3 (29:27, 19:25, 25:19, 19:25, 15:17)

Do tie-breaka doszło w Stężycy. W piątej partii gospodynie prowadziły już 13:9 i wtedy w polu serwisowym Silesii bardzo dobrze spisała się Sylwia Andrysiak. Przyjezdne doprowadziły do remisu 14:14, a po chwili rozstrzygnęły seta na swoją korzyść.

1.    Jedynka Aleksandrów Łódzki          10       27     27:7
2.    PSPS Chemik Police                        10       21     25:12
3.    AGH Galeco Wisła Kraków              10       21     23:15
4.    Silesia Volley I MOSiR Mysłowice   10      19     24:17
5.    Eliteski AZS UEK Kraków                 10      18     20:15
6.    AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.   10      17     19:15
7.    TKS-T Budowlani Budlex Toruń      10      17     20:16
8.    Wieżyca 2011 Stężyca                       10      12     16:22