Strona główna > PULS DNIA
Porażka Słoni z Lechią2021-10-16 20:18:00

W 11 . kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z Lechią Gdańsk 0-2.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk 0-2 (0-0)

0-1 Flavio Paixao 55

0-2 Conrado 56

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółta kartka: Kubicki (Lechia). Widzów 3012.

BBT: Budziłek – Wasielewski, Bezpalec, Tekijaski, Kukułowicz (46 Grabowski) – Terpiłowski (82 Vasil), Hubinek, Bonecki, Stefanik (64 Pek), Zeman (64 Gergel) – Mesanovic (65 Śpiewak).

LECHIA: Kuciak – Makowski (46 Żukowski), Nalepa, Maloca, Pietrzak – Durmus, Kubicki, Gajos (86 Kryeziu), Paixao (86 Diabate), Conrado (74 Terrazzino) - Sezonienko (75 Haydary).

Goście strzelili trzy gole, ale pierwszy z nich nie został uznany. W 9. minucie Durmus trafił do siatki, ale po wideoweryfikacji okazało się, że był na spalonym. W drugiej połowie już nie było wątpliwości przy bramkach dla Lechii. Najpierw Budziłka pokonał Paixao, a później Conrado.

- Gratuluję swojej drużynie zwycięstwa. Mieliśmy dobry początek, a także drugą połowę – ocenił mecz trener gości Tomasz Kaczmarek. – Dziś wygrał zespół lepszy. Przegraliśmy zwłaszcza walkę o środek pola – przyznał szkoleniowiec gospodarzy Mariusz Lewandowski.

Statystyka meczu: 12:13 w strzałach, 2:4 w celnych, 41:59% w posiadaniu piłki, 4:13 w kornerach i 116:118 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.