Strona główna > PULS DNIA
Z Finami na piątkę, hat-trick Grosickiego2020-10-07 22:46:00

W rozegranym w Gdańsku towarzyskim meczu piłkarskim Polska pokonała Finlandię 3-0. Hat-trick zanotował w I połowie Kamil Grosicki.

Sędziował Michal Oczenasz (Słowacja).

POLSKA: Drągowski - Bereszyński (62 Czerwiński), Bednarek, Walukiewicz (46 Bochniewicz), Karbownik - Kądzior (82 Jóźwiak), Moder (61 Krychowiak), Linetty, Grosicki (62 Pietrzak) - Piątek (72 Klich), Milik.

FINLANDIA: Joronen - Alho, Väisänen, Ojala, O'Shaughnessy (46 Uronen), Pirinen (46 Taylor) - Schüller, Lam (46 Niskanen), Kauko (62 Kamara) - Jensen (82 Soiri) - Pohjanpalo (62 Karjalainen).

W rankingu FIFA Polska aktualnie zajmuje 19. miejsce, a Finlandia 56. Oba zespoły to finaliści EURO.

PolskaFinlandia

Zdjęcia: GRZEGORZ WAJDA

Wykorzystując towarzyski charakter spotkania trener Jerzy Brzęczek dał szansę zmiennikom i debiutantom, a także tym, którzy w swoich klubach mają kłopot ze zdobyciem miejsca w podstawowym składzie. Spośród tych ostatnich na pierwszy plan w I połowie wysunął się zdecydowanie Kamil Grosicki, autor hat-tricku!

W 9. minucie piłkę wycofał na 20. metr Milik, a "Grosik" precyzyjnie przymierzył z prawy, dolny róg. W 18. minucie z kolei dobiegł do podania Piątka z prawej strony i z ostrego kąta, zza narożnika "piątki", huknął w "krótki" róg. 20 minut później futbolówkę przed pole karne wybił obrońca, a nabiegający Grosicki uderzył z 20 m tym razem w lewy, dolny róg!

Po przerwie gra się wyrównała, gdyż goście wprowadzili na boisko lepszych jakościowo piłkarzy. W 47. minucie z lewej strony Niskanen mógł pokonać Drągowskiego, ale ten obronił strzał nogami.

Nam niebawem wyszła kontra, Kądzior dograł do Piątka, który z 12 m trafił na 4-0. Kwadrans później Finowie zdobyli gola. Krychowiak nie upilnował Niskanena, a ten z kilkunastu metrów technicznym uderzeniem zmieścił piłkę w siatce przy prawym słupku.

Wynik ustali tuż przed końcem Milik, który dostał podanie od Karbownika i z 15 m strzelił dołem w lewy, dolny róg.

Odnotować należy debiut aż pięciu zawodników w drużynie biało-czerwonych. Zadebiutowali Drągowski, Walukiewicz, Karbownik, Bochniewicz i Czerwiński.