Strona główna > PULS DNIA
Na koniec sezonu remis Pasów w Gliwicach2020-07-20 00:25:00

W ostatniej, 37. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia zremisowała w Gliwicach z Piastem 1-1. Pasy zajęły siódme miejsce w rozgrywkach sezonu 2019/2020.

Piast Gliwice - Cracovia 1-1 (0-1)

0-1 Mateusz Wdowiak 29

1-1 Tomasz Jodłowiec 74 (głową)

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Loshaj, van Amersfoort, Dytiatiev (Cracovia). Widzów 1961.

PIAST: Plach - Konczkowski, Korun, Huk, Kirkeskov - Milewski, Jodłowiec, Sokołowski, Vida (83 Tuszyński) - Alves (57 Badia) - Parzyszek (66 Steczyk).

CRACOVIA: Hrosso - Rapa, Helik, Dytietiev, Pestka - van Amersfoort, Loshaj (52 Dimun) - Hanca, Fiolic (75 Thiago), Wdowiak - Vestenicky (86 Pik).

Piast zaczął ofensywnie, ale z upływem I połowy coraz lepiej zaczęli grać goście. W 29. minucie przeprowadzili akcję prawą stroną, Fiolic podał do Rapy, ten spod linii końcowej pod bramkę, a Wdowiak z metra wpakował piłkę do siatki. Krakowianie jeszcze parę razy stworzyli zagrożenie. Uderzał mocno Fiolic, główkował Wdowiak, a Vestenicky'ego w ostatniej chwili powstrzymał Plach.

Po przerwie niewiele się działo. W 71. minucie w szybkim rajdzie Wdowiak minął obrońcę, ale mając przed sobą golkipera nie umiał celnie podać do kolegi z drużyny.

W 74. minucie gliwiczanie wyrównali. Z kornera dośrodkował Badia, a Jodłowiec głową z 7 m pokonał Hrosso.

Na finiszu meczu bliżej zwycięskiego gola były Pasy. W 89. minucie Thiago strzelił prosto w bramkarza, a w 90+5. minucie Dytiatiev główkował obok słupka.

Statystyka meczu: 14:10 w strzałach, 2:4 w celnych, 48:52% w posiadaniu piłki, 8:7 w kornerach i 109:112 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.