Strona główna > PULS DNIA
Dobry początek roku dla Cracovii2020-02-07 20:54:00

Piłkarze Cracovii dobrze rozpoczęli ten rok, pokonując w 21. kolejce ekstraklasy Arkę w Gdyni 1-0. Zwycięskiego gola zdobył Rumun Sergiu Hanca.

Arka Gdynia - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Sergiu Hanca 37

Sędziował Mariusz Złotek (Gorzyce). Żółte kartki: Wawszczyk, Nalepa, Vejinovic, Maghoma, Marciniak, Deja - Dytiatiev (4żk), Hanca, Pestka, Thiago, trener Probierz. Widzów 6815.

ARKA: Steinbors - Marciniak, Maghoma, Maric (90+1 Danch), Wawszczyk - Deja - Jankowski, Nalepa (81 Vinicius), Vejinovic, Mihajlovic (71 Samanes) - Serrarens.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Helik, Dytiatiev, Pestka - Gol - Hanca (90+1 Vestenicky), Loshaj (61 Thiago), van Amersfoort, Wdowiak (71 Fiolic) - Lopes.

Przed meczem przyjaźni odegrany został nawet hymn Cracovii. Gościom dodało to skrzydeł, bo zaczęli żwawo. Szybko jednak Arka doszła do głosu i w 9. minucie miała aż trzy sytuacje bramkowe. Najpierw Mihajlovicowi przeszkodził w ostatnim momencie Rapa, za chwilę piłka po "główce" Serrarensa trafiła w spojenie słupka i poprzeczki, a po dobitce Jankowskiego z 4 m Dytiatiev wybił futbolówkę z linii bramkowej. Kolejną okazję mieli gdynianie w 26. minucie, gdy po akcji Mihajlovica Pestka zdążył ubiec Jankowskiego.

Pasy oddały jeden celny strzał w I połowie, zdobywając w 37. minucie gola. Z wolnego z lewej strony, zza narożnika pola karnego, uderzył Hanca, piłka odbiła się od muru i wpadła do siatki zaskakując Steinborsa.

Po przerwie Arka już nie była tak groźna, próbowała wprawdzie wyrównać, ale nie wypracowała ani jednej sytuacji. Krakowianie kontrolowali wynik, a w 60. minucie powinni byli podwyższyć. Hanca wrzucił piłkę z prawego skrzydła, lecz niepilnowany van Amersfoort posłał ją z woleja wysoko w niebo, nawet nie w stronę bramki...

Statystyka meczu: 11:12 w strzałach (4:3 w celnych), 49:51% w posiadaniu piłki, 5:11 w kornerach, 111:114 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.