Strona główna > PULS DNIA
Wielka niemoc biało-czerwonych w Słowenii2019-09-07 11:03:00

Piłkarska reprezentacja Polski doznała pierwszej porażki w eliminacjach mistrzostw Europy. Biało-czerwoni ulegli zasłużenie w Ljubljanie Słowenii 0-2, prezentując na boisku niemoc.

Ljubljana: Słowenia - Polska 2-0 (1-0)

1-0 Aljaž Struna 35

2-0 Andraž Šporar 65

Sędziował Sergei Karasev (Rosja). Żółte kartki: Struna, Stojanović - Klich, Krychowiak, Bereszyński. Widzów 15 231.

SŁOWENIA: Oblak - Stojanović, Struna, M. Mevlja, Balkovec - Iličić, Krhin, Kurtić, Verbić (62 Črnigoj, 90+1 Berić) - Bezjak, Šporar (85 Popović).

POLSKA: Fabiański - Kędziora, Pazdan, Bednarek, Bereszyński - Zieliński, Klich (70 Bielik), Krychowiak, Grosicki (70 Błaszczykowski) - Piątek (76 Kownacki), Lewandowski.

To był wyjątkowo słaby występ podopiecznych Jerzego Brzęczka. Polacy przez całe 90 minut właściwie nie stworzyli ani jednej sytuacji bramkowej! Niby częściej byli przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Rywale nam ją odbierali i kontrowali.

Pierwszą okazję mieli gospodarze w 11. minucie, gdy Iličić oddał kąśliwy strzał zza szesnastki, z trudem sparowany przez Fabiańskiegoo. Gol padł w 35. minucie ze stałego fragmentu gry. Po wrzutce z kornera Šporar głową przedłużył na piąty metr, a nabiegający Struna trafił bez problemu do siatki. W 39. minucie mogłoby być 2-0, na szczęście czujnie i ofiarnie zaprezentował się nasz golkiper.

Po przerwie nadal nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na rywali. A ci w 65. minucie podwyższyli. Šporar dostał długie podanie z własnej połowy, minął Pazdana, wbiegł w pole karne i z prawej strony z ostrego kąta celnie uderzył w dalszy róg.

Dwie minuty później futbolówka wpadła do słoweńskiej siatki po strzale Grosickiego, ale sędzia odgwizdał faul Lewandowskiego na obrońcy, co być może było decyzją kontrowersyjną. Jedyny raz blisko powodzenia byli nasi w 78. minucie, gdy Bielik strzelił spoza szesnastki tuż obok prawego słupka.

Słoweńcy oddali więcej strzałów (9:7, celnych 5:1), mieli więcej kornerów (3:2) i choć rzadziej byli w posiadaniu piłki (40:60%), to w pełni zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Robert Lewandowski i Jakub Błaszczykowski zaliczyli 107. występ w barwach narodowych.

Grupa G:

5 września:

Beer Sheva: Izrael - Macedonia Północna 1-1 (0-0)

1-0 Zahavi 55

1-1 Ademi 64

To ósmy gol Zahaviego w eliminacjach ME.

6. Łotwa                 5   0  1-19

9 września 2019 (20:45): Słowenia - Izrael, Polska - Austria, Łotwa - Macedonia Północna.