Facebook
kontakt
logo
Strona główna > PULS DNIA
ME: Złoto dla Nowickiego i Haratyka2018-08-08 08:30:00

Wtorek na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie był wyjątkowo udany dla biało-czerwonych. W rzucie młotem zwyciężył Wojciech Nowicki przed Pawłem Fajdkiem, a w pchnięciu kulą triumfował Michał Haratyk przed Konradem Bukowieckim. Polska objęła prowadzenie w klasyfikacji medalowej.


WYNIKI WTORKOWE

Kobiety

Chód 50 km:

1. Ines Henriques (Portugalia) 4:09:21

2. Alina Tsviliy (Ukraina) 4:12:44

3. Julia Takacs (Hiszpania) 4:15:22

...

Joanna Bemowska i Agnieszka Ellward nie ukończyły


100 m:

1. Dina Asher-Smith (W. Brytania) 10.85

2. Gina Lückenkemper (Niemcy) 10.98

3. Dafne Schippers (Holandia) 10.99

...

Ewa Swoboda odpadła w półfinale - 11.30 (11. czas)


400 m ppł, eliminacje: Joanna Linkiewicz 56.66 i Justyna Saganiak 57.24 awansowały do półfinału

Kula, eliminacje: 3. Paulina Guba 18.66, 4. Klaudia Kardasz 18.00

800 m, eliminacje: Angelika Cichocka 2:01.01 i Anna Sabat 2:01.67 awanswały do półfinału

Tyczka, eliminacje: 20. Justyna Śmietanka 4.20

Mężczyźni

Chód 50 km: 

1. Maryan Zakalnytskyy (Ukraina) 3:46:32

2. Matej Toth (Słowacja) 3:47:27

3. Dzmitry Dziubin (Białoruś) 3:47:59

...

6. Rafał Augustyn 3:51:37

7. Rafał Sikora 3:52:26

12. Adrian Błocki 3:57:11


Młot:

1. Wojciech Nowicki (Polska) 80.12

2. Paweł Fajdek (Polska) 78.69

3. Bence Halasz (Węgry) 77.36

4. Pavel Bareisha (Białoruś) 77.02

5. Eivind Henriksen (Norwegia) 76.86

6. Ivan Tikhon (Białoruś) 75.79


10 000 m:

1. Morhad Amdouni (Francja) 28:11.22

2. Bashir Abdi (Belgia) 28:11.76

3. Yemaneberhan Crippa (Włochy) 28:12.15


Kula: 

1. Michał Haratyk (Polska) 21.72

2. Konrad Bukowiecki (Polska) 21.66

3. David Storl (Niemcy) 21.41

4. Tomas Stanek (Czechy) 21.16

5. Aleksandr Lesnoy (ANA) 21.04

6. Bob Bertemes (Luksemburg) 21.00


100 m:

1. Zharnel Hughes (W. Brytania) 9.95

2. Reece Prescod (W. Brytania) 9.96

3. Jak Ali Harvey (Turcja) 10.01

Nie wystartował Jimmy Vicaut (Francja), najlepszy w półfinale

...

Dominik Kopeć odpadł w półfinale - 10.29 (12. czas)


Dysk, eliminacje: 14. Robert Urbanek 62.00; broniący tytułu Piotr Małachowski miał trzy rzuty niezaliczone, podobnie jak Niemiec Christoph Harting

400 m, eliminacje: Łukasz Krawczuk 46.17 - awans do pf; odpadł Dariusz Kowaluk 46.18

3 km z przeszk., eliminacje: Krystian Zalewski 8:29.11 - awans do finału

400 m ppł, półfinały: Patryk Dobek 48.75 - awans do finału


haratyk.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty