Strona główna > PULS DNIA
Sandecja wraca do I ligi2018-05-15 07:41:00

W 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Sandecja przegrała w Mielcu z Cracovią 0-1. Sądeczanie zostali zdegradowani, po roku wracają do I ligi. Krakowianie zapewnili sobie 9. miejsce.

12 maja: Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Michał Helik 29 (głową)

Sędziował Bartosz Frankowski (Toruń). Żółte kartki: Baran, Sovsic, Szufryn (Sandecja). Widzów 2353, mecz w Mielcu.

SANDECJA: Gliwa - Benga, Szufryn, Mraz - Danek, Trochim (46 Ksyonz), Baran (83 Bartosz), Małkowski (66 Dudzic) - Piszczek, Kolev, Sovsic.

CRACOVIA: Wilk - Ferraresso, Helik, Dytiatiev, Siplak - Zenjov (72 Brock-Madsen), Dimun, Covilo, Hernandez, Pik (63 Culina) - Piątek (88 Lusiusz).

Sandecja musiała wygrać, by myśleć jeszcze o pozostaniu w ekstraklasie. Sądeczanie zaczęli ofensywnie, strzelali Danek i Szufryn. Gola jednak zdobyli rywale. Z wolnego zacentrował Hernandez, piłkę podbił Mraz, w efekcie spadła ona w pole bramkowe, gdzie Helik głową uprzedził Gliwę i z 3 m trafił do siatki. To ósmy gol obrońcy Pasów w tym sezonie.

W 51. minucie krakowianie mogli podwyższyć, lecz Zenjov z dobrej pozycji uderzył obok prawego słupka.

Kluczowe dla losów spotkania wydarzenia rozegrały się między 55. a 58. minutą. Najpierw Ferraresso sfaulował Piszczka, za co sędzia podyktował karnego. Małkowski strzelił jednak fatalnie, Wilk rzucił się w lewą stronę i złapał futbolówkę (57. minuta). Za moment po "główce" Piszczka golkiper Pasów wybił piłkę zmierzającą w "okienko", a po wrzutce z kornera i strzale Koleva w sukurs przyszedł mu Helik, interweniując na linii bramkowej. Sądeczanie nie wykorzystali tych kilku okazji i później właściwie już tylko bili głową w mur. Jeszcze w 84. minucie szansę miał Danek, ale uderzył z wolnego nad poprzeczką.

Statystycznie nieco lepiej prezentowała się Sandecja (53:47% w posiadaniu piłki, 17:14 w strzałach, 5:2 w celnych, 9:6 w kornerach), ale trudno wygrać jeśli w tak ważnym meczu nie strzela się karnego...