Strona główna > PULS DNIA
Remis Sandecji we Wrocławiu2018-03-05 09:07:00

W sobotnim meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Sandecja zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem 0-0. To cenny punkt sądeczan, którzy jednak nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz 0-0

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Żółte kartki: Celeban, Robak, Pawelec, Tarasovs - Benga, Krachunov, Piter-Bucko, Kolev, Brzyski, Ksionz. Widzów 4406.

ŚLĄSK: Słowik - Celeban, Tarasovs, Rieder, Pawelec - Augusto, Srnic (68 Chrapek) - Piech, Sito Riera (81 Cholewiak), Pich (62 Bergier) - Robak.

SANDECJA: Gliwa - Bartosz, Benga, Krachunov, Mraz - Kasprzak (90+1 Baran), Piter-Bucko - Cetnarski (79 Ksionz), Trochim, Brzyski (68 Małkowski) - Kolev.

Dla Sandecji to był już 17. kolejny mecz bez zwycięstwa (9 remisów i 8 porażek).

Statystycznie spotkanie było wyrównane (po 11 strzałów, 3:2 w celnych, po 50 procent posiadania piłki), sytuacji bramkowych jak na lekarstwo, ale z tych nielicznych lepsze mieli jednak gospodarze.

W 19. minucie Pich zagrał podcinką do wychodzącego na dobrą pozycję Piecha, ten jednak chybił. Pięć minut później, w wrzutce Sito Riery z wolnego, główkował Celeban, lecz prosto w ręce Gliwy. Goście mieli swoją szansę w 45. minucie. Strzelał kończący składną akcję zespołową Kolev, ale Słowik nie dał się pokonać.

W 49. minucie bardzo blisko powodzenia był Robak, lecz z 8 m uderzył z woleja wysoko nad poprzeczką.

Swoją jedyną okazję w II połowie Sandecja miała w 58. minucie, kiedy Brzyski huknął z ok. 25 m tuż nad bramką.

Śląsk stwarzał groźniejsze sytuacje. W 71. minucie mocno uderzył z 12 m Robak, ale Gliwa po raz kolejny popisał się skueczną obroną. W 90+2. minucie Cholewiak strzelił z 16 m, tyle że w ręce golkipera.