Strona główna > PULS DNIA
Hiszpańskie gole w derbach Małopolski2017-11-04 22:16:00

W 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków pokonała w derbach Małopolski Sandecję Nowy Sącz 3-0. Wszystkie gole dla Białej Gwiazdy strzelili Hiszpanie.

Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 3-0 (1-0)

1-0 Jesus Imaz Balleste 12

2-0 Carlos Lopez 63 (karny)

3-0 Victor Perez 90+8 (karny)

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Halilovic, Imaz, Wojtkowski, Bartkowski - Piter-Bucko (4żk). Widzów 14 007.

WISŁA: Buchalik - Bartkowski, Głowacki, Arsenic, Sadlok - Perez, Halilovic - Boguski (79 Bartosz), Lopez (90 Kolar), Imaz - Ondrasek (72 Wojtkowski).

SANDECJA: Gliwa - Kuban (69 Korzym), Piter-Bucko, Szufryn, Mraz - Baran, Cetnarski (72 Kasprzak) - Danek (62 Dudzic), Trochim, Brzyski - Piszczek.

Wiślacy szybko objęli prowadzenie. W 12. minucie Lopez idealnie dograł z lewego skrzydła, a będący na granicy spalonego Imaz z 4 m posłał piłkę do siatki.

Sandecja miała najlepszą okazję w 28. minucie, gdy Baran z ponad 30 m huknął pod poprzeczkę. Buchalik wykazał jednak czujność.

Gospodarze kontrolowali grę, ale sytuacji bramkowych nie potrafili wypracować. Bliski powodzenia był w 34. minucie Imaz, którego kąśliwy strzał z 17 m Gliwa wyekspediował na rzut rożny.

Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza i przebiegała pod dyktando krakowian. W 54. minucie kapitalną akcję indywidualną przeprowadził Lopez, podał do nieobstawionego Imaza, który z bliska główkował do bramki. Sędziowie gola nie uznali dopatrując się spalonego, co było decyzją kontrowersyjną. Po tym zdarzeniu na murawę spadły race, mecz został przerwany na kilka minut.

W 63. minucie było 2-0 dla Wisły. Arbiter podyktował karnego za faul Barana na Arsenicu. Jedenastkę pewnie wykonał Lopez, to jego 11. trafienie w lidze.

Sądeczanie mogli złapać kontakt w 65. minucie. Strzał Brzyskieg z wolnego z 19 m Buchalik odbił przed siebie, lecz Dudzicowi nie udała się dobitka.

Końcówka spotkania należała do Białej Gwiazdy. Mocne wejście zanotował Bartosz. Po jego podaniu w 85. minucie Imaz znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale fatalnie skiksował, w efekcie niebezpieczeństwo zażegnał Szufryn. W 89. minucie Lopez próbował solo pokonać Gliwę, lecz ten wyjął mu piłkę spod nóg. Za moment - po doskonałym dośrodkowaniu Sadloka z lewej strony - Lopez z 7 m pokonał lobem golkipera gości. Wideoweryfikacja VAR wykazała jednak, że był na minimalnym spalonym...

W 90+5. minucie Gliwa interweniował trzykrotnie po strzałach wiślaków, m.in. Imaza. Co się odwlecze... W 90+7. minucie gospodarze wyszli z kontrą, która zakończyła się faulem bramkarza na szarżującym Bartoszu. Karnego pewnie wykorzystał Perez, strzelając - podobnie jak Lopez - w lewy, dolny róg. 3-0 wygrała Wisła, a mogła wyżej...