Strona główna > PULS DNIA
Sandecja przegrała mecz beniaminków2017-10-29 07:40:00

W 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy doszło do meczu beniaminków. Sandecja Nowy Sącz uległa Górnikowi Zabrze 1-2.

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 1-2 (1-0)

1-0 Michal Piter-Bucko 30 (głową)

1-1 Szymon Matuszek 57

1-2 Igor Angulo 62

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Brzyski, Basta, Piszczek (2) - Suarez, Kurzawa. Czerwona kartka: Piszczek (90+1, druga żółta). Mecz w Niecieczy, widzów 1448.

SANDECJA: Gliwa - Basta, Piter-Bucko, Krachunov, Mraz - Baran, Cetnarski (64 Kasprzak) - Danek (78 Korzym), Trochim, Brzyski (78 Małkowski) - Piszczek.

GÓRNIK: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj - Kądzior (89 Olszewski), Matuszek, Ambrosiewicz (46 Żurkowski), Kurzawa - Ł. Wolsztyński (81 Ledecky), Angulo.

W I połowie dominowali sądeczanie. W 2. minucie szarżujący Piszczek upadł po starciu z Wieteską. Gospodarze domagali się karnego, ale sędzia był innego zdania. Sytuacja z pewnością kontrowersyjna... Minutę później lewą stroną przedarł się Trochim, dograł w pole bramkowe, lecz Danek spóźnił się do piłki.

W 30. minucie Sandecja objęła prowadzenie. Cetnarski dośrodkował z prawej strony z wolnego, do "główki" wyskoczył Piter-Bucko i z 4 m pokonał Loskę, sprawiając sobie przy okazji prezent na 32. urodziny.

Błyskawiczna kontra gospodarzy w 45+1. minucie mogła zakończyć się kolejną bramką. Piszczek podał z prawej strony do wbiegającego w pole karne Danka, ten oddał natychmiastowy strzał, tyle że tuż nad poprzeczką.

Górnik, który w I połowie nie miał wiele do powiedzenia, po przerwie odzyskał wigor i w 57. minucie wyrównał. Z lewej strony zagrywał Koj, "główkę" Angulo Gliwa odbił przed siebie, a skuteczną dobitką popisał się Matuszek z bliska wpychając piłkę do siatki.

W 60. minucie arbiter podjął kontrowersyjną decyzję, podobnie jak w 2. minucie, korzystną dla Górnika. Otóż Suarez przerwał ręką atak Sandecji i powinien zobaczyć żółtą kartkę, w tym przypadku drugą, co oznaczałoby, że zabrzanie musieliby grać w osłabieniu. Sędzia uznał, że kara się nie należy...

Dwie minuty później padł drugi gol dla gości. Kurzawa zagrał z własnej połowy do Angulo, ten ograł Pitera-Bucko i Kraczunova, po czym strzelił obok bramkarza do siatki. To 14. trafienie Hiszpania w tym sezonie!

Sądeczanie nie wznieśli się na skuteczną ripostę. Próbowali mocnych strzałów Brzyski, Trochim i Piszczek, ale Loska sobie z nimi radził.

W 89. minucie Górnik powinien zdobyć trzeciego gola, lecz w sytuacji sam na sam Angulo przegrał pojedynek z Gliwą.

W doliczonym czasie za dwie żółte kartki boisko opuścił Piszczek i Sandecja kończyła mecz w dziesiątkę...

Statystycznie spotkanie było wyrównane: 10:11 w strzałach, 6:6 w celnych, 55:45% w posiadaniu piłki, 7:2 w kornerach. Na murawie o jedną bramkę skuteczniejszy okazał się Górnik.