Strona główna > PULS DNIA
Nieciecza na medal, brakło tylko zwycięstwa nad Węgrami2017-06-10 15:00:00

Nieciecza spisała się organizacyjnie na medal, idealna murawa, prawie komplet na widowni. Do pełnej satysfakcji pani prezes Danucie Witkowskiej zabrakło jedynie zwycięstwa. W pierwszym w historii nowego stadionu Bruk-Betu Termaliki meczu piłkarskim męskich reprezentacji narodowych Polska U-20 przegrała z węgierskimi rówieśnikami 0-1.

Wcześniej Nieciecza gościła dwukrotnie żeńską reprezentację Polski. Na "starym" stadionie biało-czerwone pokonały w 2014 r. Słowację 4-1, a już na nowym, w lutym 2016 r., zremisowały z Islandią 1-1. W Niecieczy w 2012 r. odbył się też mecz U-15, w którym młodzi piłkarze reprezentacji Polski zremisowali z Irlandią Północną 1-1.

9 czerwca 2017, Nieciecza: POLSKA U-20 – WĘGRY U-20 0-1 (0-0)

0-1 Norbert Kundrák 83

Sędziowali: Mariusz Złotek oraz Katarzyna Wójs i Marlena Złotek. Widzów 4058.

POLSKA: Damian Węglarz - Jakub Bartosz, Rafał Makowski, Jakub Łukowski, Mateusz Wieteska - Filip Jagiełło (46 Jakub Piotrowski), Damian Rasak - Konrad Michalak, Grzegorz Tomasiewicz (82 Robert Janicki), Robert Bartczak (59 Piotr Marciniec) - Oktawian Skrzecz (46 Mateusz Wdowiak). Trener: Maciej Stolarczyk.

WĘGRY: Erik Bukrán - Bence Lenzsér, Ákos Kecskés, Attila Szalai, Csaba Spandler (67 Kristóf Polgár) - Máté Vida, Barnabás Rácz (60 Norbert Kundrák) - Máté Tóth (67 Bence Szabó), Benedek Murka (87 Dávid Zabari), Máté Katona - Gábor Makrai (87 Zsolt Povázsai). Trener: Michael Boris.

W składzie zespołu trenera Macieja Stolarczyka znalazło się dwóch zawodników z Małopolski. Jakub Bartosz (Wisła Kraków) zagrał 90 minut, a Mateusz Wdowiak (Sandecja/Cracovia) wszedł na boisko na II połowę.

Początek należał do biało-czerwonych, ale okazji bramkowych nie było zbyt wiele. Na czystą pozycję wychodził Tomasiewicz, lecz zwolnił i dał sobie odebrać piłkę. W 30. minucie z wolnego tuż nad poprzeczką uderzył Łukowski. Pięć minut później z prawego skrzydła zacentrował Bartosz, ale Bartczak przestrzelił. Pod koniec I połowy zaatakowali goście, blisko powodzenia był Makrai, na szczęście wybił mu futbolówkę Masłowski.

Po przerwie uwidoczniła się przewaga Węgrów, ale świetnie bronił Węglarz, kilka razy popisując się skutecznymi interwencjami. W jednej z sytuacji pomogło mu szczęście; zdołał go wprawdzie minąć Kundrak, ale trafił w boczną siatkę. W 83. minucie goście zdobyli zwycięskiego gola, po fatalnym nieporozumieniu bramkarza z Makowskim. Błąd wykorzystał Kundrak posyłając piłkę do pustej bramki.

Biało-czerwoni jeszcze walczyli o remis, bez efektu.

Trener Stolarczyk zestawił drużynę w większości z zawodników I-ligowych:

POLSKA: Węglarz (Jagiellonia) - Bartosz (Wisła Kraków), Makowski (Legia), Łukowski (Olimpia Grudziądz), Wieteska (Chrobry) - Jagiełło (Zagłębie Lubin), Piotrowski (Stomil), Rasak (Miedź) - Michalak (Zagłębie Sosnowiec), Tomasiewicz (Pogoń Siedlce), Janicki (Pogoń Siedlce), Bartczak (Zagłębie Sosnowiec), Marciniec (Stal Mielec) - Skrzecz (Schalke), Wdowiak (Sandecja).