Strona główna > PULS DNIA
Słonie nie dały rady Koronie2017-05-22 22:55:00

W 35. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza uległ Koronie Kielce 0-2. Mecz był wyrównany, ale gole strzelali goście. "Słonikom" nie udało się poprawić rezultatu, mimo że od 68. minuty grali z przewagę jednego zawodnika.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Korona Kielce 0-2 (0-1)

0-1 Mateusz Możdżeń 11 (wolny)

0-2 Bartosz Rymaniak 54

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Putiwcew, Guilherme - Grzelak (2), Rymaniak, Dejmek. Czerwona kartka: Grzelak (68, druga żółta). Widzów 3247.

BBT: Pilarz - Fryc, Kupczak, Putiwcew, Guilherme - Jovanovic, Babiarz - Mikovic (76 P. Nowak), Stefanik (62 Misak), Gutkovskis - Guba (71 D. Nowak).

KORONA: Borjan - Rymaniak, Dejmek, Kwiecień (64 Palanca), Grzelak - Możdżeń, Mrozik - Kotarzewski (60 Markovic), Cebula, Kiełb - Górski (72 Aankour).

Statystyka boiskowa była korzystna dla gospodarzy (10:9 w strzałach, 4:2 w celnych, 7:3 w kornerach, 51 procent posiadania piłki), ale liczą się bramki i skuteczność. Pod tym względem lepiej zaprezentowali się kielczanie.

Korona objęła prowadzenie w 11. minucie. Z prawie 25 m Możdżeń przymierzył z wolnego w lewe "okno".

Niecieczanie powinni byli wyrównać w 37. minucie. Mikovic podał do wychodzącego na wolne pole Guby, ten minął na 20. metrze wybiegającego Borjana, ale uderzył do pustej bramki tak lekko, że Dejmek nie miał problemów z zatrzymaniem piłki.

Po przerwie, w 52. i 53. minucie, szanse mieli miejscowi. Nie wykorzystali ich Gutkovskis i Guilherme. W odpowiedzi padł gol dla kielczan. Możdżeń podał na 20. metr do Rymaniaka, a ten uderzył w prawe "okno".

Od 68. minuty goście grali w dziesiątkę, czerwoną kartkę (za dwie żółte) zobaczył Grzelak. "Słoniki" miały kilka okazji - najlepszą Mikovic, który huknął w poprzeczkę, ale wynik nie uległ zmianie.