Strona główna > PULS DNIA
Słonie nie zrobiły krzywdy Lechii2017-04-30 09:09:00

W 31. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica przegrał zasłużenie wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk 0-2.

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2-0 (1-0)

1-0 Lukas Haraslin 3

2-0 Marco Paixao 53

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Żółte kartki: Slavchev, Haraslin - Mikovic, Szarek. Widzów 10 095.

LECHIA: Kuciak - Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Borysiuk, Slavchev - Haraslin, Krasic (78 Wiśniewski), Peszko - Wolski (60 F. Paixao) - M. Paixao (72 Kuświk).

BBT: Trela - Szarek, Osyra (59 Babiarz), Putiwcew, Ziajka - Kupczak, Jovanovic - Mikovic, Stefanik, Misak (68 Guba) - Nowak (76 Gutkovskis).

Lechia błyskawicznie objęła prowadzenie. W 3. minucie M. Paixao zagrał do wbiegającego prawą stroną w pole karne Haraslina, a ten zza narożnika "piątki" strzelił w "krótki" róg zaskakując Trelę. Za Słowakiem nie nadążył Ziajka, a wydaje się, że golkiper też mógł się lepiej zachować...

Goście powinni byli wyrównać w 9. minucie. Szarek zagrał za obrońców gospodarzy, Nowak był na ofsajdzie, ale do piłki ruszył Mikovic. Posłał loba nad wybiegającym z bramki Kuciakiem, ale piłka poszybowała nad poprzeczką...

Pod koniec I połowy Lechia mocniej zaatakowała, świetnej okazji w 44. minucie nie wykorzystał Slavchev, główkując z bliska obok słupka.

W 53. minucie gdańszczanie podwyższyli na 2-0. Po podaniu Slavcheva M. Paixao znalazł się oko w oko z Trelą, pokonując go technicznym strzałem z 13 m w dalszy róg bramki.

Gospodarze w dalszej fazie meczu kontrolowali wynik, a drużyna z Niecieczy nie potrafiła wypracować sytuacji bramkowej, by złapać kontakt z lechistami.