Strona główna > PULS DNIA
Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Cracovii2017-02-10 20:22:00

Dopiero w 21. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Cracovia odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Pasy, w pierwszym meczu po zimowej przerwie, pokonały Ruch w Chorzowie 1-0.

Ruch Chorzów - Cracovia 0-1 (0-0)

0-1 Krzysztof Piątek 88

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółta kartka: Malarczyk (Cracovia). Widzów 6179.

RUCH: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio - Surma (80 Gamakow), Urbańczyk - Mazek (88 Trojak), Lipski, Moneta - Niezgoda (72 Visnakovs).

CRACOVIA: Sandomierski - Ferraresso (80 Mihalik), Malarczyk, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Dąbrowski, Covilo - Wójcicki, Budziński, Steblecki (90+1 Jendrisek) - Szczepaniak (66 Piątek).

Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W I połowie jedyny groźny strzał oddał zawodnik niebieskich Lipski, jego uderzenie z 15 m sparował Sandomierski. Krakowianie mieli lekką przewagę, i do przerwy, i po przerwie. W 52. minucie z podobnego miejsca co Lipski strzelał Steblecki, piłka przeleciała pół metra obok lewego słupka.

Decydująca akcja nastąpiła w 88. minucie. Budziński podał w pole karne do wbiegającego prawą stroną Mihalika, ten dograł do środka, a nadbiegający Piątek ubiegł golkipera i z 6 metrów wpakował futbolówkę do siatki.