Strona główna > PULS DNIA
Beniaminek z Niecieczy zaczął od porażki2015-07-20 23:31:00

W meczu kończącym 1. kolejkę ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała w Gliwicach z Piastem 0-1. Nie był to udany debiut beniaminka.

Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-0 (1-0)

1-0 Patrik Mraz 28

Sędziował Paweł Gil (Lublin). Żółte kartki: Hebert, Vacek, Mokwa - Jarecki. Widzów 4085.

PIAST: Szmatuła - Klepczyński, Hebert, Osyra, Mraz - Murawski - Szeliga (61 Musiolik), Vacek, Zivec, Badia (89 Mokwa) - Nespor (70 Pietrowski).

TERMALICA BRUK-BET: Nowak - Fryc, Markowski, Sołdecki, Ziajka - Kupczak (69 Kędziora), Kaczmarczyk - Biskup (44 Babiarz), Plizga, Jarecki - Paluchowski (76 Drozdowicz).

Gospodarze od początku grali bardziej agresywnie, łatwiej konstruowali akcje, ale jedynek gola zdobyli po stałym fragmencie. Po wrzutce z kornera do piłki doszedł Mraz, uderzył nieczysto w lewy dolny róg, zaskakując bramkarza i obrońców z Niecieczy.

Goście ripostowali dwie minuty później, gdy z wolnego z ok. 30 m kąśliwie strzelił Jarecki. Szmatuła wykazał się jednak refleksem i odbił futbolówkę zmierzającą w okolice lewego słupka.

Po kolejnym rzucie rożnym, w 37. minucie, gliwiczanie mogli podwyższyć., ale po główce Heberta piłka skozłowała i przeleciała nad bramką.

W 43. minucie przyjezdni przeprowadzili akcję lewym skrzydłem, Plizga uderzył po "długim", tyle że niecelnie.

Po przerwie przeważał Piast. W 50. minucie Badia huknął z niespełna 20 metrów w poprzeczkę. Potem szans nie wykorzystali Badia, Klepczyński, dwukrotnie Zivec i Nespor.

Beniaminek miał okazję do wyrównania w 71. minucie, lecz Paluchowski (z podania bramkarza Nowaka) mając przed sobą tylko golkipera przestrzelił.