Strona główna > PULS DNIA
Remis z Irlandią, biało-czerwoni nadal liderem2015-03-29 23:37:00

Polska reprezentacja piłkarska zremisowała z Irlandią w Dublinie 1-1 tracąc gola w doliczonym czasie. Biało-czerwoni są wciąż niepokonani w eliminacjach EURO 2016 i liderują w grupie D.

Dublin: Irlandia - Polska 1-1 (0-1)

0-1 Sławomir Peszko 26

1-1 Shane Long 90+1

Sędziował Jonas Eriksson (Szwecja). Żółte kartki: Hoolahan, O'Shea, Coleman, Wilson, McCarthy - Glik, Szukała, Peszko. Widzów ok. 51 tys.

IRLANDIA: Given - Coleman, O'Shea, Wilson, Brady - Hoolahan, Whelan (83 Long), McCarthy, McGeady (68 McClean) - Walters, Keane.

POLSKA: Fabiański - Olkowski, Glik, Szukała, Wawrzyniak - Peszko (87 Kucharczyk), Krychowiak, Jodłowiec, Rybus - Milik (84 Mila), Lewandowski.

W I połowie Polacy radzili sobie na Aviva Stadium bardzo dobrze. Nie dawali pograć gospodarzom, sami zaś od czasu do czasu stwarzali sytuacje. W 20. minucie po wrzutce Rybusa z wolnego Krychowiak doszedł do główki, ale uderzył niecelnie.

W 26. minucie biało-czerwoni objęli prowadzenie. Na prawym skrzydle Rybus odebrał piłkę Wilsonowi, przejął ją Peszko, wbiegł w pole karne i huknął w "długi" róg. Zaskakująca decyzja, świetny strzał i 1-0!

W 33. minucie znów pokazał się Rybus, strzelając z ok. 30 m tuż obok słupka.

Irlandczycy na poważnie zagrozili tylko raz, w 44. minucie, gdy McGeady chytrze uderzył z 12 m i piłka przeleciała obok lewego słupka.

Ale II połowa należała już zdecydowanie do nich. Przewaga gospodarzy rosła z upływem czasu. W 52. minucie piłkę dośrodkowaną przez Brady'ego podbił głową Olkowski, w efekcie futbolówka trafiła w dalszy słupek... W 64. minucie, po centrze z kornera, główkował pod poprzeczkę Wilson, lecz Fabiański był na posterunku. W 72. minucie kolejna szarża lewą stroną (gdzie był Olkowski?) zakończyła się wrzutką McCleana, Keane główkował, a nasz golkiper odbił szczęśliwie piłkę na słupek. W 83. minucie na bardzo dobrej pozycji znalazł się Coleman, uderzył z ok. 10 m, ale niecelnie.

W 85. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. McCarthy lekko uderzył w policzek Milę, ten przewrócił się. Sędzia pokazał tylko żółtą kartkę Irlandczykowi, a chyba należała się czerwona.

Ambitnie i z sercem walczący w defensywie nasi zawodnicy nie zdołali zapobiec utracie bramki. W 90+1. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, długa piłka trafiła do Keane'a, ten zagrał głową do Longa, który z 3 metrów pokonał Fabiańskiego. Na tego gola Irlandczycy z przebiegu meczu zasłużyli. Byli częściej przy piłce (55 procent), oddali więcej strzałów (14:8, celne 3:2).

6. Gibraltar    5   0  1-27

13 czerwca: Polska - Gruzja (18:00), Irlandia - Szkocja (18:00), Gibraltar - Niemcy (20:45)

4 września: Gruzja - Szkocja (18:00), Niemcy - Polska (20:45), Gibraltar - Irlandia (20:45)