Strona główna > PULS DNIA
Asseco Resovia drugą drużyną Europy2015-03-29 20:35:00

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali w Berlinie w finale Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań 0:3. W meczu o brąz zespół Berlin Recycling Volleys pokonał PGE Skrę Bełchatów 3:2.

O 1. miejsce:

Zenit Kazań - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

ZENIT: Igor Kobzar 2, Wilfredo Leon Venero 18, Andrey Ashchev 5, Maxim Mikhailov 13, Evgeny Sivozhelez 1, Nikolay Apalikov 5 oraz Teodor Salparow (libero), Matthew John Anderson 13, Victor Poletaev, Mir Saeid Marouflakrani. Nie grali: Ivan Demakov, Alexander Gutsalyuk, Alexey Spiridonov, Vladislav Babichev (libero). Trener: Vladimir Alekno.

ASSECO RESOVIA: Fabian Drzyzga 2, Nikolay Penchev 3, Russell Holmes 4, Jochen Schoeps 13, Marko Ivovic 5, Piotr Nowakowski 9 oraz Krzysztof Ignaczak (libero), Dawid Konarski, Paul Lotman 1, Rafał Buszek 4, Michał Żurek (libero). Nie grali: Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski, Dawid Dryja. Trener: Andrzej Kowal.

Mecz trwał 87 minut. Zespół rosyjski wygrał 3-0, ale gra w każdym secie była zacięta. Rywale rzeszowian mieli więcej indywidualności (Kubańczyk Leon, który... stara się o polskie obywatelstwo), skuteczniej atakowali, a przede wszystkim imponowali zagrywką. Widzów: 9350.

Zenit z Kazania, stolicy Tatarstanu, zwyciężył w Lidze Mistrzów już po raz trzeci, poprzednio w 2008 i 2012 roku. Od 2012 roku wygrywają tylko drużyny z Rosji - w 2013 Nowosybirsk, a w 2014 Biełgorod.

W historii Ligi Mistrzów, rozpoczynającej się w 2000 roku, drużyny rosyjskie triumfowały już 7 razy, włoskie 5. Trzykrotnie zwyciężył Zenit Kazań, Belogorie Biełgorod i Trentino Volley.

O 3. miejsce:

Berlin Recycling Volleys - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 19:25, 25:20, 26:28, 23:21)

Najwięcej punktów: Paul Carroll 23, Francesco De Marchi 13, Scott Joseph Touzinsky 13 - Facundo Conte 17, Mariusz Wlazły 13.